Як писати пояснювальну записку.

Пояснювальна записка складається на вимогу керівництва і відображає причини порушення трудової дисципліни і трудових правопорушень. Вона повинна описати ці причини з точки зору учасника цих порушень. Якщо ви стали його винуватцем і змушені писати пояснювальну записку, то її потрібно скласти так, щоб по максимуму зняти провину з себе.

Інструкція
1

Згідно з трудовим законодавством (ч.1 ст. 193 ТК РФ), обов'язок витребування письмового пояснення причин і вчинків працівника до того, як до нього будуть застосовані заходи дисциплінарного стягнення, лежить на роботодавця. Якщо ви відмовляєтеся давати письмові пояснення, повинен бути складений акт. Але ваш відмову давати письмові пояснення не є порушенням службової дисципліни, і будь-яких стягнень за це ви отримати не повинні.

2

Перед тим, як писати пояснювальну, якщо привід дійсно серйозний, порадьтеся з юристом. І не треба писати розлогі записки на п'яти аркушах, максимум - одна-півтори сторінки.

3

Існують стандартні форми викладу того, що сталося. Незважаючи на те, що текст складається у довільній формі, спочатку слід написати про те, що "в такий-то день трапилося те-то, і я, такий-то, з цього приводу можу повідомити наступне". Якщо проступок серйозний, то не зайвою буде фраза про те, що в даних обставинах ви діяли "відповідно до ситуації, обстановкою".

4

Пишіть текст записки, по можливості, не від руки. Це процес досить нервовий, і ні до чого показувати свої переживання і бажання виправдатися, які навіть недосвідчений графолог може визначити по зміні почерку.

5

Брехати і виправдовуватися не потрібно. Події повинні бути викладені в сухий, стриманій формі, як ніби стороннім спостерігачем. Підбирайте правильно слова. Так, наприклад, слова "запізнився" і "затримався" означають одне і те ж, а звучать абсолютно по-різному.

6

Якщо у вашому проступок є вина і сторонніх людей, то не слід повністю перекладати її на них. Визнайте, що частина провини лежить і на вас, будьте об'єктивні і стримані.

7

В кінці записки вкажіть дату її складання і не забудьте поставити свій підпис.