Як зміцнювати поперек.

Зміцнювати поперек необхідно правильною комбінацією фізичного навантаження і розслаблення. Основним підтримуючим корсетом для попереку є м'язи спини. Коли вони ослаблені, постава також порушена, таке неправильне положення тіла чревато болями в попереку. Щодня виконуйте спеціальні вправи на спинні м'язи і поступово забудете про болючі приступах в поперекової області, а рухи стануть більш вільними і легкими.
Інструкція
1
Ляжте на живіт, руки витягніть уздовж тіла. На вдиху одночасно підніміть над підлогою верхню частину тіла і ноги. Затримайтеся в такому положенні на 1 - 1,5 хвилини. З видихом опуститеся на підлогу і розслабтеся. Повторіть вправу ще 4 рази.
2
Ляжте на живіт, руки витягніть над головою. На вдиху одночасно підніміть ліву руку і праву ногу. З видихом опуститеся на підлогу. Повторіть підйом на праву руку і ліву ногу. Зробіть вправу по 20 разів у кожному варіанті.
3
Встаньте на коліна, руки помістіть під плечима. На вдиху розкрийте грудну клітку, а куприк потягніть вгору. З видихом округлятимете спину, куприк втягніть в себе. Повторіть вправу 15 - 20 разів.
4
Ляжте на живіт, долоні помістіть під плечима. На вдиху підніміть верхню частину тіла, намагаючись повністю розігнути руки. Якщо відчули біль, то спустіться трохи нижче до підлоги, щоб положення тіла було для вас комфортним. Зафіксуйте положення тіла на 1 - 2 хвилини. З видихом опуститеся на підлогу і повністю розслабтеся.
5
Сядьте сідницями на п'яти, верхню частину тіла повністю опустіть на підлогу, руки витягніть вперед. На вдиху потягніть за руками, намагаючись подовжити хребет, з видихом заведіть руки назад до п'ят і повністю розслабтеся. Відчуйте, як округлилася спина, і потягнувся кожен хребець. Зафіксуйте позу на 2 хвилини, після повністю ляжте на живіт і розслабитеся.