Як утішити друга.

Стільки проблем звалюється на наші голови, іноді здається, що вирішити їх просто неможливо. Проходить час, знаходяться виходи зі скрутних ситуацій. У друзів теж бувають не найкращі часи і своїми проблемами вони діляться з найближчими людьми. З тими, хто зрозуміє і поспівчуває.
Вам знадобиться
  • Засмучений друг
Інструкція
1
Зараз варто відкласти всі справи, уважно вислухати, відшукати потрібні слова і постаратися підбадьорити друга , що знаходиться на межі нервового зриву, надати йому елементарну підтримку. Згадайте, що говорить стародавня прислів'я: «Розділена радість - це подвійна радість, а розділене горе - це пів горя» .Проблема може бути через розставання з другою половинкою, раптовою втратою родича, перешкод на роботі або невдач у навчанні. Недостатньо просто висловити другу співчуття, багато людей вважають своїм обов'язком вимовляти бездушні слова: «Все пройде», «Ти зможеш». Подібними словами заспокоювати в трагичной і серйозної ситуації марно, краще разом перебрати всі варіанти, поглянути з оптимізмом на проблему.
2
Наведіть приклади катастрофічних обставин, які могли б статися, наприклад землетрус, повінь, епідемія висипного тифу, а замість них виникло всього лише невелике утруднення. Не цегла же на голову впав. Життя у своїй різноманітності часто буде підносити «подарунки». Нам лише потрібно зробити добру справу - подати руку близькій людині, допомогти йому піднятися, змусити переосмислити свою поведінку і погляди.
3
І ось вже перша посмішка на обличчі, другу стає забавно, що він сприймав все це як велику драму. Потроху він починає заспокоюватися, бачить, що за вікном яскраво світить сонечко, розуміє, що не варто так сильно побиватися, що всі труднощі - тимчасове явище. Нагадайте йому, що у кожного з нас невтішна доля, свого майбутнього не знає ніхто.
Зверніть увагу
Ви не зможете надати психотерапевтичну допомогу, зате цікаве і гостинне спілкування у приємній компанії зайвим ніколи не буде. Чим менше страждає думатиме про свої проблеми, емоційно відпочивати, тим більше шансів знайти рішення.
Корисна порада
Необхідно оцінити стан людини, адже у когось гострий період проходить через день, в інших через тиждень, а може і більше. Спробувати перевести розмову в інше русло, відвернути хоч трошечки від чорних думок.