Як прибрати кліща з собаки.

Собаки великі любителі попустувати на природі, особливо коли сніг зійшов, і виросла зелена травичка. Але будь-яка тварина схильне укусам комах, в тому числі і кліщів. Якщо від укусів комарів мошок та іншої літаючої живності шкоди не буде, то від укусу кліща собака може загинути. Як тільки комаха було виявлено на песика, його потрібно негайно прибрати.
Вам знадобиться
  • -Рукавички
  • -масло
  • -товстої нитка або пінцет
  • -спірт
Інструкція
1
Одягніть рукавички, при контакті з кліщем ви можете захворіти енцефалітом і навіть не помітити цього до появи симптомів. Собаки зазвичай легше переносять захворювання або не заражається їм зовсім. Імунна система людини працює трохи інакше, тому варто підстрахуватися.
2
Візьміть рослинне або машинне масло, вазелін або бензин. Найкраще перекриває кисень паразиту машинне масло через свою високої в'язкості, але якщо у вас його немає, використовуйте будь-яке інше засіб. Зволікати не можна. Капніть на зону укусу трохи масла і почекайте, кліщу стане нічим дихати, і він почне поступово вилазити.
3
Якщо кліщ не забажав сам покинути тварина, обмотайте його біля самої головки товстою ниткою і починайте повільно розгойдувати. Можете міцно захопити його пінцетом біля самої основи шкіри тварини. Як тільки він почне сильно гойдатися, повільно потягніть за нитку і видаліть його. Зону укусу обробіть міцним спиртом або йодом. Кліща спаліть, викидати його не можна, він може вкусити ще когось.
Корисна порада
Краще зверніться до ветеринара. Лікар видалить комаха і поставить собаці укол, який захистить її від захворювання. Ін'єкція платна, але не дорога, тому краще не відмовляйтеся від неї, адже пес може загинути.