Як порахувати площу приміщення. Як вирахувати площу кімнати для штукатурки.

Рішення почати ремонт приміщення неминуче призводить до питання про необхідну кількість будматеріалів: штукатурки, шпалер, фарби, клею. Щоб полегшити собі завдання, рекомендується заздалегідь порахувати площа приміщення .
Вам знадобиться
  • Рулетка (можна скористатися як звичайної, так і електронній), блокнот і олівець, а також мінімальні знання з математики.
Інструкція
1
Якщо кімната являє собою прямокутник або квадрат, то впізнати її площа можна, вимірявши довжину і ширину і перемноживши їх один на одного. Всі значення рекомендується виражати в метрах (щоб отримати площа кімнати в м?). Слід врахувати, що для правильного підрахунку необхідної кількості будматеріалів, в загальну площа кімнати не включаються розміри віконних і дверних прорізів, а площа стінних арок під опалювальними радіаторами додається.
2
Якщо необхідно виміряти площа кімнати, в якій є які-небудь виступи, ніші і поглиблення (наприклад, виступати можуть сантехнічні конструкції, комора, декоративні стовпи), то слід окремо зробити виміри цих елементів і конструкцій. Площа виступів і поглиблень вважається так само, як і площа прямокутної кімнати (твір довжини і ширини). Варто звернути увагу, що площа виступаючих конструкцій віднімається із загальної площі кімнати, а розмір ніш і поглиблень додається.
3
У разі вимірювання кімнати неправильної форми для більш точного підрахунку площі рекомендується розбити її на прямокутники. Підрахувавши площа кожного такого ділянки, можна дізнатися загальну площа кімнати шляхом простого підсумовування всіх отриманих результатів.
4
Якщо ж розбити кімнату на прямокутні ділянки не представляється можливим, то можна спробувати такі фігури як трикутник або сектор круга. Площа трикутника вважається за формулою Герона: S = v (р * (р-а) * (р-b) * (р-с)). Р - напівпериметр трикутника, який можна розрахувати таким чином: р = (а + b + с)/2а, b, с - довжин сторін треугольніка.Площадь ж кола розраховується за класичною формулою "пі" ер "квадрат" .Суммірованіе отриманих результатів дає площа кімнати.