Як встановити віконні кондиціонери. Як поставити віконний кондиціонер в звичайну раму.

Віконні кондиціонери - одні їх самих ранніх представників великого сімейства кліматичного обладнання. Вперше з'явившись в 30-і рр. ХХ століття в Сполучених Штатах, вони й донині користуються великим попитом. Багато в чому велика популярність цих побутових приладів пояснюється їх високою надійністю і простотою в установці. На відміну від складних спліт-систем встановити віконні кондиціонери може навіть звичайний кваліфікований слюсар.
Інструкція
1
Установка віконного кондиціонера справа хоч і не дуже складне, але вимагає певних знань і акуратності. Тому перш ніж приступити до роботи, слід уважно вивчити інструкцію виробника. Конструкція віконного кондиціонера являє собою єдиний моноблок, в який вбудовані всі механізми приладу. Встановлюється кондиціонер прямо у вікно або в сусідню з ним стіну, якщо дозволяє її товщина (вона повинна бути не менше 15 см.). Для цього в першу чергу створюється прямокутний отвір, розміром на 10-15 мм більше, ніж габарити кондиціонера.
2
Місце для установки віконного кондиціонера слід вибирати з урахуванням того, щоб на нього не потрапляла бруд і опади. Переважніше розміщати прилад в тіні, без прямого попадання сонячних променів. Важливо враховувати, що зовнішні отвори кондиціонера (жалюзі), розташовані з боків корпусу і зверху, обов'язково повинні бути відкриті. Їх ні в якому разі не можна закладати кондиціонер в стіну або закривати чимось, інакше доступ повітря буде сильно утруднений і це може привести до поломки пристрою.
3
У підготовлений проріз вставляється рама з укосом із сталевого уголкового профілю. Рама міцно закріплюється в отворі за невеликим нахилом таким чином, щоб нижній край зовнішньої частини кондиціонера знаходився трохи нижче краю внутрішньої частини. Таке положення забезпечує більш швидкий злив конденсату.
4
Решта зазори між стінками отвору і корпусом кондиціонера заповнюються монтажною піною. Варто звернути увагу на те, що деякі сучасні моделі віконних кондиціонерів оснащуються знімним зовнішнім кожухом. В цьому випадку робити спеціальну раму не потрібно - віконний кондиціонер встановлюється в свій знімний кожух, вбудований в підготовлений отвір.
5
Особливості підключення приладу до електричної мережі залежать від його потужності. Малопотужні побутові кондиціонери цілком можуть бути підключені через звичайну електричну вилку. Однак для більш потужних систем знадобиться створення окремої проводки і підключення через індивідуальний автомат. В цьому випадку слід викликати кваліфікованого електрика, який зможе виконати дану роботу відповідно до правил техніки безпеки.