Як зшити сумку спортивну. зшити спортивну сумку.

Перед початком роботи важливо придумати, а потім намалювати у всіх деталях ескіз спортивної сумки. Це допоможе підібрати всі необхідні матеріали і в значній мірі скоротить витрати часу і сил. З метою економії фінансових коштів, можна використовувати деталі непотрібних сумок.
Вам знадобиться
  • - штучна і натуральна шкіра
  • - бортівка
  • - джинсова чи якась інша щільна тканина
  • - застібки блискавки
  • - двосторонні заклепки (холнетени)
  • - міцні нитки
  • - підкладкова тканина
  • - картон або інший твердий матеріал
Інструкція
1
Для того щоб зшити спортивну сумку , необхідно приготувати матеріал, в якості якого підійде штучна і натуральна шкіра, бортівка, джинсова чи якась інша щільна тканина. Для оформлення вироби будуть потрібні застібки блискавки, двосторонні заклепки (холнетени), міцні нитки (найкраще капронові або шовкові). Для підкладки краще придбати підкладкову тканину, а для дна - картон або інший твердий матеріал.
2
Зробіть викрійку, яка необхідна для виготовлення таких деталей, як стінки і дно сумки, кишеньки і ручки.
3
Зшити спортивну сумку можна у формі прямокутника або квадрата, тому зробіть викрійку боку необхідного розміру, а потім викроїте по ній дві деталі, по ним же зробіть дно.
4
Дно сумки має вигляд смужки, довжина якої дорівнює сумі довжини підстави і двох висот. Форма дна може мати вигляд прямокутника з прямими або злегка звуженими кутами.
5
При побудові викрійки відразу закладіть припуски на шви (приблизно 2 см) або додайте їх вже в процесі нанесення викрійки на тканину, що переважніше, оскільки розміри не будуть спотворюватися.
6
Викрійку для підкладки необхідно виготовити або з основних частин сумки (боки і дна), або без дна, викроюючи боки на згині єдиним полотном. Перенесіть викрійки на тканину, закріплюючи на ньому лекала за допомогою англійських шпильок, обведіть контур олівцем або крейдою.
7
Окремо зшийте в декілька швів частини верху і подклад, а потім з'єднайте їх, зшиваючи по верхньому краю сумки. Рекомендується зшивати, використовуючи прямокутну смужку - планку, або верх сумки виконати з урахуванням підгину основного полотна, при цьому подклад повинен бути на 2-3 см коротше.
8
Край верху загніть всередину і заутюжьте, або прошийте швом на відстані 3 мм від краю. Зшийте деталі зсередини, виверніть, пришийте ручки і застібки.
Містка і практична спортивна сумка - неодмінний атрибут любительок спорту та фітнесу. Однак найчастіше моделі, які продають в магазині, не підходять з яких-небудь параметрами: недостатньо відділень або кишеньок, занадто об'ємні або, навпаки, маленькі. Вихід - зшити спортивну сумку самостійно.

Необхідні матеріали та інструменти для шиття сумки

Для шиття цієї речі підберіть щільну плащової або курточна тканину. Вона допоможе захистити вміст від потрапляння вологи в дощову погоду. Крім цього, вам знадобиться: - відріз підкладкової тканини; - застібка-блискавка з великими зубцями; - міцні армовані нитки; - щільний картон; - ремінна стрічка для ручок; - карабіни для ручок; - 2 металевих кільця діаметром 3-5 см; - репсова тасьма; - швейні прінадлежності.Раскроіте з курточна тканини 2 прямокутника величиною 30х40 см, їх розмір може змінюватися в залежності від бажаної величини спортивної сумки. Одну деталь для бічних і нижньої стінок довжиною 1 м і шириною 10-15 см. Викроїте необхідну кількість деталей для кишень прямокутної форми. З підкладкової тканини виріжте 2 рівних деталі величиною 40х50 см.

Особливості пошиття жіночої спортивної сумки

Тепер можна приступити до пошиття жіночої спортивної сумки. Верхні зрізи деталей кишень обробіть репсовою стрічкою. Складіть її навпіл, вкладіть всередину деталь кишені і прострочіть близько до краю. Прикладіть кишені до основних частинам сумки і прітачать на швейній машинці. Щоб вхід в них був міцніше, на куточках зробіть закріпки, прострочити у вигляді невеликого треугольніка.Пріложіте бічну частину і основної деталі і стачайте на відстані 1,5 см від краю. Аналогічним чином пришийте другу сторону сумкі.Із щільного картону виріжте прямокутник розміром 40х15 см. Обшийте його підкладкової тканиною і покладіть на дно заготовки для спортивної сумки. Це дозволить надати їй форму. Прямокутники з підкладкової тканини складіть лицьовою стороною один до одного і стачайте, залишаючи одну широку сторону незашітой. Кути отстрочите. Вставте підкладку в основну деталь.Вшейте замок-блискавку. Підігніть верхній зріз сумки на 1 см, прикладіть до нього блискавку так, щоб видно було зубчики і пришийте на швейній машинці. Верхній зріз підкладки також підігніть на виворіт і пришити частими потайними стежкамі.Із пасової стрічки зробіть ручки. Відріжте 2 шматки довжиною по 30-40 см кожен. Зігніть навпіл поперек деталі і прострочіть посередині на відстані 7 см від кожного краю. Пришийте ручки до сумки. Щоб вони кріпилися міцніше, зробіть кілька рядків на одному місці. Для плечового ременя відміряйте стрічку довжиною близько 1 мм. З боків сумки прикріпіть металеві кільця, а до стрічки - карабіни. Прикріпіть ремінь до каблучок.