Як чистити шкіряний виріб.

Шкіряні вироби ніколи не вийдуть з моди. Шкіра - чудовий матеріал для виготовлення одягу (і не тільки верхній) і взуття. Правда, щоб вироби з цього матеріалу служили вам не один рік - за ними слід правильної доглядати. Дуже важливо своєчасно видаляти з шкіри будь-які забруднення. Звичайно, сьогодні існує величезна кількість коштів для чистки шкіри. Але іноді виправданим є застосування народних засобів.
Вам знадобиться
  • - товчений крейда;
  • - скотч;
  • - оцет;
  • - спирт.
Інструкція
1
Масляні, жирні плями на шкіряній куртці або шкіряному дивані відмінно видаляються за допомогою товченої крейди. Просто засипте пляма порошком крейди і залиште на добу. Через 24 години видаліть крейду і очистіть місце, де раніше розташовувалося пляма, звичайною щіткою.
2
Плями чорнила видаляють за допомогою скотча (липкої стрічки). Приклейте стрічку до плями, щільно притисніть, потім відклейте, потягнувши на себя.Также можна скористатися оцтом і спиртом. Змочіть тканину спиртом, просочіть пляма і залиште на півгодини. Через 30 хвилин чистою тканиною видаліть чорнило, попутно і в міру необхідності змочуючи пляма спиртом. Потім сполосніть поверхню розчином оцту (0,25 склянки на літр води), а потім чистою водою.
3
Звичайна м'яка щітка або чиста суха ганчірка - відмінний спосіб боротьби з вологими плямами - наприклад від дощу або снігу.
Корисна порада
Уникайте сушки шкіряних виробів біля джерел сильного тепла (калорифери, батареї тощо).
Незважаючи на всі зусилля міжнародної організації PETA, вироби з натуральної шкіри і раніше віддає перевагу більшість модниць. Цей матеріал володіє явними перевагами перед іншими: він дуже зносостійкий, відмінно регулює температуру тіла, йому можна надати найрізноманітніші фактури. Натуральне шкіряне виріб автоматично асоціюється з якістю. Але навіть шкіру найкращою вичинки можна зіпсувати, неправильно доглядаючи за нею.
Інструкція
1
Найголовніше в чищенні шкіряного вироби - це обережність і делікатність. Жодне шкіряне виріб не витримає механічної очистки грубими абразивними речовинами, а застосування неправильно підібраних миючих засобів може безповоротно зіпсувати матеріал.
2
Запам'ятайте кілька «ніколи не»: - Ніколи не складайте на зберігання предмети одягу або аксесуари, не видаливши з них забруднення. Куртка з плямою, прибрана на період міжсезоння, до осені або весни вже нізащо не піддасться чищенні. Тому перед відправленням речей на зберігання уважно перегляньте всю поверхню виробу. Не варто прибирати таку річ в поліетиленовий мішок. Шкірі потрібно дихати. Надіньте чохол з х/б тканини з вшитими таблетками від молі і повісьте в шкаф.- Ніколи не використовуйте для чищення шкіри ацетон, бензин, уайт-спірит або будь-який інший розчинник. Якщо вам потрібно очистити жирну пляму - насипте на нього подрібнений крейда, залиште на добу, а коли підійде час, просто струсіть крейду і почистіть поверхню м'якою щіткою. Для чистки складних забруднень варто використовувати спеціальну рідину для шкіри . Купити такий засіб можна у взуттєвому магазині. Якщо ви не впевнені у своїх силах - віддайте шкіряне виріб в хімчістку.- Ніколи не пробуйте засіб для чищення відразу на лицьовій стороні виробу. На кишенях, подбортах і швах завжди є ділянки шкіри , які ніколи не будуть помітні стороннім. На цих ділянках ви і можете проводити свої експеріменти.- Ніколи не залишайте мокру куртку без належної обробки. Плями, які на ній з'являться, вам буде дуже складно зчистити. Відразу як прийдете з вулиці, повісьте куртку, сумку або плащ на вішалку, розправте і протріть поверхню м'яким шматком тканини. Не залишайте шкіряні вироби сохнути біля опалювальних приладів.
3
А тепер кілька загальних порад з чищення: - Щоб прибрати пил з шкіряного вироби, просто протріть його трохи вологою бавовняною тряпочкой.- Ворсисті види шкіри можна очищати сухою м'якою губкою, або спеціальною гумовою щіточкою . Особливо цього потребують залисніли місця. Розведіть молоко з содою (1 ч.л. соди на 1 ст. Молока), візьміть гумову щіточку і обробіть ці участкі.- Дуже тонку (рукавичок) шкіру можна очищати сумішшю молока і скипидару, узятих в рівних частках. Після обробки на поверхню можна нанести безбарвний жирний крем.- Звичайну шкіру після очищення обробіть гліцерином або касторовою олією. Вони надають виробу блиск і насичують поверхню жирними кислотами.