Як дізнатися, зламаний палець чи ні.

Перелом пальців зустрічається настільки ж часто, як і перелом інших кінцівок і кісток. Тільки от щоб зламати палець потрібно отримати не таку сильну травму, як в інших випадках. Визначити зламаний палець чи ні, можна зробивши рентген і відвідавши хірурга, все інші способи є неточними і не можна гарантувати їхню правдивість.
Інструкція
1
Опустіть палець в холодну воду, якщо він почав синіти, значить, приплив крові ослаб. Потемніння кінцівки може бути ознакою перелому. Якщо вивих, кров навпаки приливає до шкіри і пальчик не змінює свій колір під впливом холоду.
2
Спробуйте його зігнути в суглобах. Якщо палець не гнеться або взагалі не ворушиться, швидше йдіть в травмпункт. Перелом дуже небезпечний, можуть виникати серйозні ускладнення без своєчасно наданої медичної допомоги.
3
Поворухнете палець рукою, якщо чути хрускіт або відчувається роздробленість, можливо, що це все-таки перелом. Не можна сподіватися, що він зростеться сам, звичайно таке можливо, але якщо зрощення станеться нерівно, вам доведеться його ламати в лікарні знову і накладати гіпс на більш тривалий термін.
4
Під час переломів може підніматися температура тіла. Виміряйте її, але часто таке спостерігається вже в стадії приєднання ускладнення до звичайного перелому. Якщо так і не сходити в поліклініку, можна заробити гангрену або туберкульоз кісток.
5
Ставити діагноз без знімка не стане навіть досвідчений рентгенолог, тому домашні методи визначення перелому, залишаються тільки припущеннями. Якщо подія трапилася у вихідний - йдіть в травмпункт, а якщо в робочий день - в поліклініку. Там вам буквально за 20-30 хвилин зроблять знімок і напевно скажуть діагноз.