Як поліпшити свою поставу.

Хребет є «віссю життя», і проблеми з ним виливаються для людини в мігрені, перебої в роботі ШКТ, застійні явища в малому тазі, некоректну роботу печінки та інших органів. Дуже часто сама людина - винуватець своїх хвороб. Читання в ліжку, звичка сутулитися, неправильна посадка за комп'ютером з часом виллються в деформацію хребта і проблеми зі здоров'ям. На щастя, не допустити цього сумного сценарію просто - достатньо подбати про правильну поставу.
Вам знадобиться
  • - товста книга;
  • - великий м'яч для фітнесу;
  • - абонемент в спортзал.
Інструкція
1
Скористайтеся порадами наших бабусь. Для вироблення правильної царственої постави вони клали на маківку книгу і ходили, намагаючись її не впустити. Хода ставала плавною, плечі розправлялися, і звичайна жінка перетворювалася в горду красуню.
2
Контролюйте своє тіло. Кожну хвилину звіряйте його становище з еталонним. Еталон з'ясувати просто: встаньте до стіни спиною так, щоб поверхні стіни ваше тіло стосувалося в чотирьох точках - потилицю, верх спини, сідниці і п'яти. Живіт при цьому злегка втягнутий. Це положення тіла є правильним - еталонним. Саме його вам слід підтримувати щомиті.
3
Вирушайте на фітнес або займайтеся будинку. Кращі види тренувань для підтримки здоров'я хребта і вироблення гарної постави - йога, пілатес. Заодно зміцните м'язи спини, які підтримуватимуть ваше тіло, не даючи йому осідати.
4
Контролюйте свою посадку за комп'ютером або обіднім столом. Сидіть рівно, зберігаючи спину прямою, а ноги щільно уперши ступнями в підлогу. Більшість людей цього не роблять і, з часом, заробляє собі безліч болячок. Ви можете придбати величезний надувна куля для фітнесу і сидіти вдома на ньому. При найменшій спробі зсутулившись, прийняти вальяжную позу ви опинитеся на підлозі. З часом у вас увійде в звичку сидіти правильно.
Правильна постава - це прикраса людини. Дітей змалку привчають правильно тримати спину, але старання батьків часто не приносять хороших результатів. У школярів хірурги не рідко виявляють викривлення хребта, сутулість, які не сприяють правильному розвитку всього організму. Найлегше виправити поставу в дитячому і підлітковому віці. Дорослим, які хочуть виправити становище, знадобиться значно більше зусиль і контролю над собою.

Фізичні вправи для зміцнення спини і рук

Систематичне виконання спеціальних вправ допомагає виправити різні порушення постави. Навіть якщо через місяць занять ви не помічаєте особливих результатів, продовжуйте тренуватися. Поступово ваша спина зміцниться, і постава виправітся.Встаньте, розведіть руки в сторони, постарайтеся лопатки максимально з'єднати. У такому положенні зафіксуйте тіло на 1 хвилину. Якщо у вас швидко втомлюються руки, тримайте їх 10-15 секунд, потім опускайте, і через 5 секунд виконуйте ще подход.Положеніе тіла не міняйте, руки опустіть. Повільно піднімайте руки в сторони на вдиху, потім не поспішаючи опускайте їх з видихом. Вправа виконайте 10 раз.Рукі зігніть в ліктях, пальцями доторкніться до плечей. На видиху лікті підійміть в сторони, потім зробіть вдих і опустіть їх. Вправа виконуйте не менше хвилини. Долоні покладіть на талію. При вдиху плечі відведіть назад, з видихом направте їх вперед. Вправа зробіть 20 разів.

Розтяжка

Вправи на розтяжку прекрасно формують поставу. Виконувати їх необхідно кожен день.Встаньте, руки підніміть вгору, пальці з'єднайте. При вдиху витягайте себе вгору, немов намагаєтеся подовжити хребет. Положення утримуйте декілька секунд, дихайте спокійно. При видиху руки через сторони опустіть вніз.Наклоніте корпус вперед, руки вільно опустіть до підлоги, спину розслабте. У такому положенні дихайте спокійно, спостерігайте, як під власною вагою верхня частина тіла поступово витягується. Через пару хвилин повільно підніміть корпус вверх.Сядьте на підлогу, ноги схрестіть по-турецьки. При вдиху підніміть праву руку вгору, з видихом нахиліть корпус вліво і розслабте його, дихання затримувати не потрібно. Через хвилину на вдиху підніміть верхню частину тіла. Потім виконайте нахил вправо. На вдиху випрямтеся, руки заведіть за спину і розслабте їх. З видихом нахиліться вперед, округлятимете спину, повисіть в такому положенні хвилину. На вдиху підніміться.

Постійний контроль

Щоб тіло відчуло, що таке правильна постава, підійдіть до стіни, притуліться до неї спиною. Стійте в такому положенні якомога довше, хай тіло запам'ятає його. Намагайтеся періодично практикувати стояння або сидіння біля стіни. Протягом дня, згадуючи про поставу, випрямляйте спину. Спіть на жорсткому матраці або ортопедичному. Не використовуйте високі і занадто м'які подушки. Якщо ви можете спати тільки на боці, покладіть між стегнами невеликий валик. Він допоможе підтримувати пряме положення хребта навіть у сні.