Як стратифікована насіння. Як самим стратифікована насіння.

На початку зими багато дачників готуються до нових посадкам. Запасаючись «важкими» насінням (примулами, тирлич і подібними), варто заздалегідь задуматися про їх стратифікації. Ця процедура дозволить насінню підготуватися до майбутніх зимових холодів і стати більш витривалими.
Інструкція
1
Вам знадобиться звичайна синтетична губка для миття посуду з дуже дрібними порами (щоб навіть найменші насіння не провалювалися всередину). На світлій губці насіння краще видно. Виконайте в ній бритвою невеликі борозенки. Повністю намочіть губку, трохи відіжміть і викладіть насіння, відкривши борозенки. Найзручніше насіння закладати в борозенки ще сухий губки. Тоді намочувати її слід, рівномірно, акуратно притримуючи насіння в борозенках. А віджимати губку треба вкрай делікатно. Тепер губки з насінням слід засунути в поліетиленовий мішечок і залишити на 3-4 доби в кімнаті, після чого перекласти на пару місяців в морозильну камеру.
2
Якщо ви збираєтеся висаджувати примули, діставайте насіння на початку лютого. Насіння інших рослин витягуються ранньою весною. Витягнувши губки з насінням , залиште їх на деякий час відтанути в кімнаті і як зазвичай висівають в грунт.
3
Великі насіння можна відразу висадити в касети з невеликими осередками, але для крихітних насіння метод з губками підходить якнайкраще. Насіння при перекладанні можуть випасти або засипатися субстратом, що ускладнить їх пророщування.
4
Якщо у вас мало насіння, зручно користуватися зубочисткою, кінчик якої потрібно змочити. Вологою зубочисткою насіння просто чіпляються і поміщаються в борозни на губці. А якщо насіння багато, їх просто можна висипати на листок паперу, згорнути його і пересипати насіння в борозенки, розподіливши їх рівномірно.
5
Є й таке насіння, які за зовнішнім виглядом нагадують пил. Губка тут не підійде, але можна взяти капронові колготки (до 40 ден). Цей матеріал найкраще підійде для таких потреб. Якщо ви ставите насіння не в морозильну камеру, а в холодильник, то потрібно періодично перевіряти рівень вологості.