Як розрахувати проводку. расчитать перетин кабелю по навантаженню електрокотлу.

Розрахунок електропроводки меті визначення необхідного перетину і марок використовуваних проводів та кабелів. Зрештою електрична проводка, виготовлена з обраних матеріалів, повинна відповідати нормам пожежної та електробезпеки.
Вам знадобиться
  • калькулятор
Інструкція
1
Для визначення перетину вступного силового кабелю необхідно підрахувати сумарну потужність всіх планованих до використання енергоспоживачів (побутові електроприлади, обігрівачі, електрокотли, печі та духовки, освітлювальні прилади), і помножити її на коефіцієнт 1,5. Ще краще - на 2, щоб створити запас міцності.
2
Як відомо, проходить через провідник електричний струм (а він тим більше, чим більше потужність питомого електроприладу) викликає нагрів цього провідника. Допустимий для найбільш поширених ізольованих проводів та кабелів нагрів становить 55-75оС. Виходячи з цього і вибирається перетин жил ввідного кабелю. Якщо підрахована загальна потужність майбутньої навантаження не перевищує 10 - 15 кВт, досить використовувати мідний кабель з перетином жили 6 мм2, алюмінієвий - 10 мм2. При збільшенні потужності навантаження вдвічі перетин збільшується втричі.
3
Наведені цифри справедливі для однофазної відкритого прокладання силового кабелю. Якщо він прокладається приховано, перетин збільшується в півтора рази. При трехфазной проводці потужність споживачів може бути збільшена вдвічі, якщо прокладка відкрита, і в 1,5 рази при прихованій прокладці.
4
Для електропроводки розеткових та освітлювальних груп традиційно використовують дроти, що мають перетин 2,5 мм2 (розетки) і 1,5 мм2 (освітлення). Оскільки багато кухонні прилади, електроінструменти та опалювальні прилади є дуже потужними споживачами електроенергії, їх покладено живити окремими лініями. Тут керуються такими цифрами: провід, що володіє перетином 1,5 мм2, здатний «потягнути» навантаження в 3 кВт, перетином 2,5мм2 - 4,5 кВт, для 4 мм2 допустима потужність навантаження вже 6 кВт, а для 6 мм2 - 8 кВт .
Корисна порада
Визначити необхідну перетин не так вже й складно. Для цього знадобляться мінімальні знання в галузі техніки, калькулятор і хоча б приблизний план розташування побутових електроприладів. При цьому слід чітко уявляти, що будь-яка електропроводка ділиться на дві частини - ввідну (силову) і розетковими-освітлювальну.