Як спланувати квартиру.

Планування інтер'єру важлива не тільки для того, щоб зробити квартиру зручною і естетично оформленою. Необхідно так спланувати квартиру , щоб і для усамітнення місце знайшлося, і для проведення вечора у колі сім'ї. Кожна зона має бути відповідно оформлена і мати вільний вхід/вихід в інші місця в квартирі. Як правило, зоною вважається кімната, але так буває не завжди.
Інструкція
1
У вітальні цілком можна помістити бар або камін. При цьому дизайн каміна або бару повинен підкреслювати доступність приміщення для всіх. Якщо сім'я настільки велика, що окрему кімнату кожному члену виділити неможливо, проблему можна вирішити візуально, розбивши велику кімнату за допомогою різних кольорів, освітлення. Зонувати можна симпатичною ширмою або мобільного перегородкою.
2
Якщо у вас в родині кілька дітей, слід обміркувати проблему розселення їх в одній кімнаті так, щоб між ними не було конфліктів. Враховуючи вік і «апетити» дітей, постарайтеся виділити кожному з них місце для усамітнення. Завчасно можна купити кожній дитині по прикрасі для його зони.
3
Із літніми людьми складніше. Багато з них не люблять кардинальних змін у житті, до яких можна віднести і грунтовну перепланування кімнати, тому тут потрібно думати так, щоб вашим пенсіонерам було зручно. Бажано виділити їм таке місце, щоб і туалет з ванною були близько, і вітальня перебувала на пристойній відстані. Літні люди повинні мати можливість відпочивати в тиші в будь-який час.
4
Для подружжя прохідні кімнати не є кращим варіантом. Яке відпочивати в затишній ліжку, коли родичі постійно снують туди-сюди? А адже хронічна втома може негативно позначитися на стосунках подружжя. Ніч - це основний час для ведення активної інтимного життя. Якщо комусь з домочадців раптом серед ночі захочеться водички, а для цього доведеться проходити через кімнату подружжя, останні цього не оцінять.
5
Плануючи квартиру , можна зайти в глухий кут. Проте зневірятися не варто, адже навіть невелика квартира може бути розпланована так, що зручно буде всім членам родини.
Кожній людині рано чи пізно доводиться облаштовувати своє власне житло. Багато довіряють цю процедуру професійним дизайнерам. Однак цей спосіб не завжди буває хороший, тому що дизайнер може не врахувати всі ваші найдрібніші вимоги, а його послуги коштують чимало. Тому найкраще зайнятися плануванням самому.
Вам знадобиться
  • Ватман, олівці, ручка, лінійки, рулетка
Інструкція
1
Для початку необхідно запастися докладним планом вашої вітальні. Якщо його у вас немає, то доведеться зробити. Для цього візьміть аркуш ватману і креслярські приналежності. Виберіть масштаб, в якому ви будете виконувати креслення. Далі вам доведеться попрацювати рулеткою, щоб дізнатися точні розміри приміщення. На кресленні також вкажіть наявність і розміри дверних прорізів і вікон. Обов'язково необхідно вказати місця, де знаходиться електропроводка, щоб потім випадково не пробити стіну в цих місцях. Якщо ви не вмієте робити креслення або робите це не дуже добре, то спочатку зробіть чорновий начерк, а потім виконайте креслення начисто.
2
Необхідно визначитися з тим, якого типу буде ваша вітальня. Наприклад, вона може бути поєднана з кухнею або, навпаки, відокремлена від решти всіх кімнат. Наступний крок - вибір типу вікон. Найкраще встановити пластикові склопакети, так як вони довговічні і прості у використанні. Також вони погано проводять звук. Це стане в нагоді вам, якщо ви живете в шумному районі. Потім продумайте стелю. Він може бути різного типу. Можна встановити навісні стелі, але вони будуть красти частину простору. Можна зробити стелю рельєфним. Тут все залежить від ваших можливостей і фантазії. Щоб стеля добре виглядав, необхідно правильно підібрати освітлення кімнати. Пам'ятайте, що освітлення повинно бути не тільки красивим, але і правильним. Вся кімната повинна бути рівномірно освітлена в темний час доби. Встановіть жалюзі, які будуть захищати кімнату від попадання прямих сонячних променів.
3
Розплануйте простір кімнати на декілька зон. Враховуйте, що вітальня - це обличчя квартири. Це те місце, за яким можна сказати про стиль життя сім'ї, її укладах і традиціях. Вітальню можна зробити в якомусь певному стилі. Але зони повинні зберігатися. Наприклад, зона відпочинку повинна бути трохи відособлена, щоб людина, перебуваючи в ній, не відчував ніякого дискомфорту. Також продумайте зону, в якій ви будете приймати гостей. У кожній вітальні повинна бути зона для дітей, де вони можуть грати, не заважаючи при цьому дорослим членам сім'ї. Дуже часто роблять зону для сімейних реліквій. Ними можуть бути якісь речі або книги, які передаються з покоління в покоління. Намагайтеся всю вітальню виконати в одному колірному рішенні. Необхідно гармонійно оформити всі зони, щоб вони не конкурували один з одним.
4
Все свої рішення позначайте на кресленні. На ньому мають бути відзначені місця, де будуть знаходитися предмети інтер'єру. При розміщенні побутової техніки потрібно спиратися на розташування електророзеток. Крім креслення складіть супровідну записку, в якій буде детально зазначені всі тонкощі розробленого вами дизайну інтер'єру.