Як зшити пелерину. пелерина Як зшити.

Пелерина - коротка накидка (довжиною до пояса накидка або вище), що надівається поверх сукні. Спочатку це був одяг подорожніх-пілігримів і французьких офіцерів, до неї обов'язково був пришитий капюшон. Зараз цей елемент необов'язковий. Шиють пелерину з трикотажу, вовни, хутра та іншого щільного матеріалу.
Вам знадобиться
  • Тканина довжиною вчетверо більше передбачуваної довжини готового виробу (від шиї);
  • Смужки хутра;
  • Ґудзики і стрічки для кріплення гудзиків.
Інструкція
1
Намалюйте ескіз майбутньої пелерини. Велика частина моделей робиться за принципом спідниці-сонця, що з чотирьох клинів. Однак ви можете не розкроювати клини окремо, а шити з цілісного шматка.
2
Складіть тканину вчетверо. Відкладіть від краю в дві сторони чверть діаметра горловини, обмітайте округлої лінією. З протилежного боку по діагоналі такий же лінією обмітайте чверть ширини низу. Виріжте одну єдину деталь з урахуванням припусків по швах.
3
Розгорніть тканину. У вас вийшов круг з вирізаним центром. Підігніть і прострочіть краю, пришийте по швах смужки хутра в тон тканини. Пришийте гудзики і петлі.
4
Якщо ви хочете зшити пелерину з капюшоном, то із залишків тканини викроїте два прямокутники. Одна сторона дорівнює відстані від горловини до маківки, а інша - половина горловини. По краях обох деталей залиште припуски на шви.
5
Змітайте дві сторони капюшона. Приметайте його до пелерині, сховавши краю тканини під смужками хутра. Краю точно так же обшийте хутром.
6
За бажанням прикрасьте пелерину іншими декоративними деталями з хутра, атласних стрічок, бісеру, шкіри і нитяною вишивки. По низу пелерини пустите бахрому з ниток бісеру.