Як заощадити на будівництві.

Уміння економити - це дуже корисний навик. Вигода від його використання особливо помітна в будівництві , яке є дорогостоящеім процесом, оскільки передбачає покупку матеріалів у великих кількостях і оплату послуг підрядників різної спеціалізації. Звичайно, навряд чи вам вдасться побудувати такий будинок, щоб він був наполовину дешевше аналогічних йому будов. Але ви цілком можете заощадити 20-25% від вартості робіт.
Інструкція
1
Ви можете самі розробити проект, діставши в інтернеті вже готовий варіант, самостійно запевнити його в усіх інстанціях, вибрати підрядчика і подбати про закупівлю матеріалів. В принципі, роль підрядника можна взяти на себе. Хоча труднощів в цій справі виникне чимало. Але економія буде відчутна. Та й досвіду заодно поднаберетесь.
2
Якщо в вас прокинулося бажання заощадити на будівництві приватного будинку, будьте простіше. Складні фундаменти, химерні мансарди і даху відмінно виглядають, але і їх установка може влетіти вам «в копієчку». Зупиніть краще свій вибір на простому, але зате затишному і функціональному будинку.
3
Слідкуйте за новинами будівельної індустрії. Свіжа інформація про нові матеріали і їх вартості явно не виявиться зайвою. Так замість використання колоди або профільованого бруса краще використовувати клеєний брус. Так вам не потрібно буде багато грошей виділяти на покупку оздоблювальних матеріалів. І з теплоізоляцією буде легше - клеєний брус відмінно зберігає тепло. Звертайте увагу і на спеціальні сезонні пропозиції великих будівельних фірм. Це ще одна можливість заощадити.
4
В деяких випадках заощадити можна не тільки на конструкціях, а й на оздоблювальних матеріалах. Так натуральний камінь необхідний далеко не завжди, тому що основною його функцією все ж є його декоративність. Замініть його штучним аналогом - дешевше буде. Замість цегли скористайтеся тим же клеєним брусом або оциліндрованої колоди. А такі природні матеріали не тільки дешевше цегли, але й безпечніше з екологічної точки зору.
5
І остання порада: будуйте плани. Не обов'язково відразу класти паркет в будинку. Він може пару сезонів почекати. А поки укладіть замість нього дошки. Сайдингом стіни також можна обшити пізніше. Нехай його місце займе лакове покриття. А як з'являться кошти, ви легко зможете обшити будинок тим, чим ви хотіли спочатку. Мансарду теж можна буде влаштувати не відразу. Головне передбачити її розміщення при будівництві , для чого перекриття даху потрібно розташовувати вище звичайного.