Як встановити зруб.

Надійність і фортеця дерев'яного зрубу , а також його зовнішній вигляд безпосередньо залежать від якості обраних матеріалів, правильності їх обробки і дотримання певної послідовності дій. До дерев'яних зрубу м пред'являються чіткі вимоги, виконуючи які в результаті можна отримати надійне і приємне на вид будова, будь то зруб будинку, лазні або іншої споруди.
Інструкція
1
Фундамент зрубу має низку особливостей, однією з яких є вбирання вологи. Під впливом ґрунтових вод або схожих факторів вінець зрубу з часом може почати загнивати. Щоб уникнути цього необхідно розстелити по всій поверхні фундаменту два шари руберойду, після чого провести за допомогою складу на бітумної основі додаткову обмазувальну ізоляцію.
2
Однією з найбільш поширених при настилі підлоги в зрубі помилок - це прибивання всіх дощок до лагам. Краще прибивати лише першу і останню дошки, що дозволить в процесі обробки перетягти підлоги, а також без пошкодження дощок покласти чорнову підлогу.
3
Існує цілий ряд щілинних утеплювачів, таких як льон, пакля, джут, мох та інші. Самими якісними з них вважаються джут і мох. Мох при розміщенні його меду колодами зрубу повинен бути трохи сирим. Адже сируватий мох відмінно ущільнюється, сприяючи усадки самого зрубу і точному заповненню пазів. Крім того, мох є природним антисептиком, що не дозволяє деревині загнивати.
4
Щоб уникнути попадання в зруб вологи, фронтони рекомендується зашивати безпосередньо під час його установки.
5
Стеля краще встановлювати лише після повної усадки зрубу . Також варто почекати з пророблення в стінах зрубу прорізів під вікна та двері. Оздоблювальні роботи також настійно рекомендується проводити тільки після повної усадки, яка в середньому займає від шести місяців до одного року.
6
На відміну від полови і стелі зрубу , усадка не чинить на нього практично ніякого впливу, що дозволяє покривати зруб будь-яким покрівельним матеріалом за бажанням.