Як прибрати пляма на тканині. жирні плями на тканині-Как прибрати їх.

Насилу відпираються пляма на плаття, блузці, постільній білизні або світлому пальто - найстрашніший кошмар будь-якої господині. Хто як не жінки знають, наскільки важко часом позбутися деяких видів плям! Іноді ці труднощі походять від незнання деяких секретів поводження з плямами.
Інструкція
1
Жирні Пятнак таких відносять плями від рослинних масел, вершкового масла і тому подібного. Також до категорії жирних плям належать плями від воску, олійної фарби, смоли, лаку та іншого. Характерні ознаки жирного плями - розмиті або «променисті» обриси, глибоке проникнення в структуру тканини. Чим старше пляма - тим воно світліше і тим більше матовим кажется.Свежіе плями видаляють за допомогою солі і промокальним папери. Насипте сіль на пляма і акуратно протріть промокальним папером. Сіль необхідно міняти доти, поки пляма не "відійде» .Удаліть пляма можна також за допомогою тальку. Тальк насипте на пляма , накрийте промокальним папером і пропрасуйте гарячою утюгом.Еслі присипати пляма товченою крейдою, притиснути речовина до тканини і залишити на ніч - до ранку пляма зникне. Залишиться лише акуратно за допомогою щітки зчистити крейда. Плями від масляних рибних консервів, рослинного масла легко видалити за допомогою гасу. Протріть пляма ватяним тампоном, змоченим в гасі, потім виперіть річ як зазвичай. Плями від масляної фарби і масляного лаку можна прибрати за допомогою гасу і нашатирного спирту. Протріть пляма гасом (або скипидаром), потім - нашатирним спиртом. Старі плями змочіть скипидаром, а потім зчистіть фарбу за допомогою питної соди, насипавши її на пляма .
2
Нежирні пятнаНежірние плями утворюють вино, чай, сік, фрукти та ягоди, пиво тощо. Колір таких плям варіюється від темно-коричневого до жовтого. Такі плями відрізняють різкі кордону, причому на кордонах колір плями темніше, ніж посередіне.Пятна шампанського, пива, іншого світлого алкоголю легко видалити за допомогою шматочка льоду або дуже холодної води. Фруктові соки, плями від фруктів з одягу видаляйте сумішшю горілки і гліцерину (співвідношення 1: 1) .Пятна червоного вина, ягід протріть міцним розчином марганцівки, а через кілька хвилин - розчином перекису водню (1 стакан води на 1 столову ложку перекису) .Травяние плями змивайте звичайної горілкою. Можна також скористатися розчином солі (1 ч.л. на 0,5 склянки води). Протирайте їм пляма до зникнення.
3
Змішані пятнаПятна, містять жирні і нежирні компоненти зустрічаються найбільш часто. До цієї групи належать забруднення, утворені кров'ю, молоком, соусами, морозивом, супами і так далі. Контури плям окреслені, жирові компоненти проникають в тканину глибше, ніж нежіровие.Пятна крові спочатку заперіть в дуже холодній воді, потім видаліть за допомогою звичайного мильного розчину. Але цей спосіб не годиться для шовку. З шовкових виробів криваві плями видаляються тестом, замішаним з картопляного крохмалю і холодної води. Склад нанесіть на пляма і дайте висохнути. Після цього видаліть крохмаль з речі, а саму річ виперіть як обично.Пятна бруду (наприклад, на верхньому одязі), легко прибрати за допомогою звичайного мильного розчину. Якщо це не допомагає - використовуйте міцний оцет, розбавлений водою (1/2 літра води на 3 ст. Ложки оцту). Змочіть в розчині шматочок тканини і відітріть пляма .Бура - відмінний засіб від плям губної помади. Засипте пляма бурої, потім прополощіть в мильній, а потім в чистій воде.Перекісь водню, змішана з нашатирним спиртом - засіб від плям, утворених фарбою для волосся. Звичайний спирт - панацея від плям духів або кельнской води.
4
Окислені Пятнак таких відносять що з'явилися на старих плями червоні, коричневі або жовті ділянки. Вони утворюються під впливом повітря, світла та інших зовнішніх факторів. З часом, як правило, окислюються плями від вина, ягід, цвілі, кави, чаю, різноманітної косметики. З такими плямами боротися найважче. Кращий спосіб - не допускати їх появи, вчасно видаляючи забруднення.
Зверніть увагу
Перед ічісткой плями слід ретельно видалити з одягу пиль.Очіщать пляма слід з вивороту, підклавши під тканину убираючу папір. В процесі обробки тампоном з миючим засобом рухаються від країв плями до його Середою - щоб пляма не розпливлося.
Корисна порада
Перед застосуванням того чи іншого засобу від плям випробуйте його на шматочку тканини або ділянці біля шва. Тоді ви точно будете знати, як засіб вплине на тканину.