Як відіпрати чай.

Плями - це унікальне явище природи. Вони завжди виникають нізвідки і на найвидніших місцях. Як вивести плями від чаю? У складі цього напою містить дубильні речовини - теїн, яке «здорово» забарвлює тканину. Існує кілька перевірених способів, як виводити такі плями, скористайтеся ними.
Вам знадобиться
  • Лимонна кислота і шматок господарського мила, нашатирний спирт і гліцерин, щавлева кислота і розчин гіпосульфіту, кухонна сіль і бура.
Інструкція
1
Свіжий слід від чаю можна видалити декількома способами. По-перше, змочіть пляма лимонним соком. По-друге, відіпрати його в мильній піні. Якщо ці два способи не допоможуть, то змочіть ватку горілкою і очистіть пляма.
2
Застаріле пляма протріть ватяним тампоном, просоченим сумішшю 1 ч.л. 10% -го нашатирного спирту і 2 ч.л. гліцерину.
3
На білої бавовняної тканини виведіть слід від чаю 10% -ним водним розчином лимонної кислоти. Нанесіть його на 10-15 хв і змийте водою. Старі плями від чаю на білій тканині видаліть розчином щавлевої кислоти (на склянку води? Ч.л. кислоти) або розчином гіпосульфіту (2 ч.л. на склянку води). Потім виріб виперіть в мильній воді, додавши 2 ч.л. нашатирного спирту на 1 літр води і добре прополощіть.
4
Якщо на вашу улюблену скатертину пролита чашка чаю (в розпалі вечірки), не варто засмучуватися і поспішно висмикувати її з-під страв. До хімчистці плями приступите негайно, не перериваючи свято. Посипте його звичайною кухонною сіллю, через деякий час змініть порцію солі і насипте нову. Після свята, протріть пляму нашатирним спиртом (якщо ваша скатертина білого кольору).
5
Кольорові тканини з плямою від чаю прополощіть в холодній воді, додавши в неї оцет. Або приготуйте 5% -ний розчин лимонної кислоти (додайте в нього трохи кухонної солі) і 10% -ний розчин бури. Обробіть тканину по черзі розчином лимонної кислоти і бури, потім сполосніть виріб у холодній воді.