Як збільшити обсяг віртуальної пам'яті.

Якщо ви виявите, що ваш ПК використовує без залишку всю віртуальну пам'ять, у вас виникне цілком резонне бажання збільшити її обсяг. Віртуальна пам'ять в середовищі операційної системи Windows зосереджена в файлі підкачки (pagefile.sys). Є кілька способів збільшити обсяг віртуальної пам'яті .
Інструкція
1
Отже, якщо ви використовуєте Windows XP, відкрийте «Панель управління», потім перейдіть в віконце «Система» і виберіть вкладочку «Додатково». Далі ви побачите розділ «Швидкодія». Натисніть в ньому кнопку «Параметри» і у віконці «Параметри швидкодії» активуйте вкладочку «Додатково». Загальний обсяг файлу підкачки (обсяг доступної на даний час пам'яті ) на всіх дисках вказуватиметься в розділі з назвою «Віртуальна пам'ять». Клацніть по кнопці «Змінити», щоб перейти до редагування налаштувань файлу підкачки.
2
Початковий свап в системі становить 2048 Мб. Розширити його можна максимум в два рази. Тут є три варіанти настройки обсягу віртуальної пам'яті : - Розмір файлу підкачки щодо вибору системи надає ОС самої управляти величиною обсягу віртуальної пам'яті ; - Особливий розмір дозволяє вам ввести вихідний і максимальний розмір файлу підкачки. Краще встановлювати обидва ці значення, виходячи з розрахунку фізичної оперативної пам'яті (в 1,5 і 2 рази більше). Тобто, при обсязі ОП 2 Гб вихідного розміру файлу підкачки слід надати значення 3072 Мб, а максимальному - 4096 Мб; - Третій варіант відрізняється відсутністю файлу підкачки. Його краще використовувати, якщо у вас великий обсяг ОП, і ви точно знаєте, що віртуальна пам'ять вам не знадобиться.
3
В ОС Vista обсяг віртуальної пам'яті можна збільшити аналогічним способом. Але є більш зручний варіант - скористатися технологією ReadyBoost. Просто підключіть до USB-роз'єму вашого ПК флеш-пам'ять. При цьому спливе віконце, яке говорить про виявлення підключення до системи знімного носія. Тепер потрібно лише вибрати варіант «Прискорення роботи системи». В відкрилася сторінці налаштувань ReadyBoost виберіть пункт «Використовувати цей пристрій». Тепер за допомогою пересування повзунка виберіть потрібний обсяг пам'яті .
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=406B5TDSpRg