Як штукатурити фасад.

Обштукатурювання фасаду будівлі виробляють виходячи з естетичних, економічних і технічних міркувань. З естетикою все зрозуміло - краса фасаду не може бути зайвою. А от як оздоблення фасадної стіни будинку виглядає технічно?
Інструкція
1
Відстрочка робіт з оштукатурювання фасаду нерідко призводить до дефектів споруди. Поверхня стіни просочується атмосферними опадами, кладка намокає, а від великих морозів тріскається. З економічної точки зору має значення вартість енергії, що йде на опалення будинку, позбавленого якісної теплоізоляції.
2
Щоб уникнути певних дефектів зовнішньої штукатурки, необхідно розглянути деякі помилки, що зустрічаються при зовнішніх штукатурних роботах.
3
Іноді можна бачити неоднорідне забарвлену обштукатурену поверхню. Це пов'язано з тим, що фасад має поверхню, неоднакову за здатністю поглинати воду, і при оштукатурюванні шари наносяться різними по товщині. Сохне така штукатурка нерівномірно, що знижує її якість.
4
Щоб не допустити цього недоліку, виступаючі залізобетонні балки закривають обпаленої глиною або черепицею, що дозволяє утворити поверхню, рівну за властивостями цеглі. Таким же чином слід обробляти зовнішні поверхні залізобетонних перемичок.
5
Поверхня під штукатурку слід ґрунтовно підготувати. Шви між цеглою необхідно обробляти на певну глибину, поверхня залізобетону повинна бути шорсткою і обеспиленою, а також достатньою мірою зволоженою. До непідготовленою поверхні штукатурка пристає погано і може згодом обвалюватися.
6
Одна з помилок обробки фасаду пов'язана з невірним визначенням товщини штукатурки. Дуже тонкий шар не приховає нерівності стіни і швидко намокає при попаданні опадів, через що на фасаді можуть проступати шви. Зайве товста штукатурка має властивість тріскатися при твердінні. Потім крізь тріщини надходить волога, а мороз закінчує руйнування шару штукатурки.
7
Роботи з оштукатурювання фасаду не рекомендується вести в жарку погоду і при сильному вітрі. Занадто швидке висихання створює в матеріалі непотрібні напруги, розчин тріскається задовго до досягнення потрібної міцності. Волога, проникаюча в тріщини, руйнує поверхню. При роботах в жарку погоду фасад необхідно затінювати.
8
Якщо оштукатурювання проводиться одним кольором, то слід виконувати процес без перерв, при цьому матеріал повинен бути готовий для всієї площі поверхні. При нестачі матеріалу може виявитися, що розчин такого ж колера приготувати знову не вдасться. На крайній випадок, пару різних кольорів повинно потрапляти на кут будови.
9
Пам'ятайте, що штукатурка повністю приходить в непридатність, якщо по щойно обробленої поверхні фасаду починає шмагати дощ. Така штукатурка не зможе після настільки шкідливого впливу протистояти атмосферних впливів. Такий фасад, на жаль, доведеться переробляти.
Обштукатурювання фасаду виробляється не тільки для того, щоб поліпшити зовнішній вигляд будівлі, але і для додаткового захисту і теплоізоляції стін. Якщо ви вирішили обштукатурити фасад, вам слід знати основну послідовність робіт, щоб уникнути можливих помилок.
Вам знадобиться
  • - штукатурна суміш;
  • - дрань, армована сітка, цвяхи;
  • - схил;
  • - царапка, шпатель та інші інструменти.
Інструкція
1
Підготуйте поверхню до оштукатурювання, очистіть її від пилу, бруду. Кам'яні, цегляні і бетонні поверхні промийте 3% розчином соляної кислоти, потім вимийте водою. Позбавтеся від масляних плям (намажте глиною, потім очистіть). Якщо стіна з гладкого цегли, зробіть насічки за допомогою молотка і зубила.
2
Дерев'яні поверхні підбийте дранню (дерев'яними рейками) або покрийте армованої сіткою. Кінці драні прибивайте до стіни, щоб вона не неприємно вразила і не зіпсувала штукатурку. Щоб рейки не розколюється, змочуйте їх водою. У тих місцях, де дерев'яні конструкції стикаються з кам'яними або бетонними, обшийте лінію стику дротяною сіткою на 1,5-2 мм.
3
Перевірте вертикальність стін і кутів, правильність розташування всіх віконних прорізів за допомогою рівня і електронний далекомір. Встановіть маяки на всіх кутах фасаду і з кожного боку віконних прорізів. Щоб уникнути розбіжності у кольорі штукатурки, нанесеної в різні дні, виконуйте накривку в межах вертикальних або горизонтальних членувань за один прийом.
4
Нанесіть підготовчий шар; його товщина не повинна бути більше 15 мм. Якщо ж потрібно більш товстий шар, наносите його в декілька прийомів, кожен раз чекаючи затвердіння попереднього. При товщині намета більше 4 см підставу обов'язково повинно бути обплетено дротом по цвяхах або сіткою. Після того як грунт схопиться, продряпайте його хвилястими горизонтальними лініями глибиною 4-5 мм; відстань між лініями може бути 35-40 мм. Щоб розчин набрав необхідну міцність, поливайте його водою не менше 2-4 разів на день, особливо в жарку погоду.
5
Дуже важливо визначити оптимальну товщину шару штукатурки, оскільки занадто тонкий шар не приховає нерівності та швидко намокне під час дощу, а надто товстий може потріскатися.
Корисна порада
Дуже зручно штукатурити фасад за допомогою механізованих насосів - вони збільшують продуктивність в кілька разів.