Як вберегти очі.

Сучасні технології дають нам всі умови для того, щоб полегшити наше життя і зробити її максимально комфортною. Однак за зручність і комфорт часто доводиться розплачуватися здоров'ям. В даному випадку мова йде про зір. Екрани телевізорів, комп'ютерів, штучне світло - все це негативно впливає на зорові органи.
Інструкція
1
Чи багато хто замислюються про те, що перенапруга очних яблук, а, отже, і патології зору пов'язані з несвідомим придушенням емоцій, особливо в дитячому віці? Пригнічені емоції, в свою чергу, провокують м'язове напруження, яке значно послаблює зір. Для помітного поліпшення зору, необхідно позбутися від цієї напруги, що не так просто, але цілком реально. Потрібно відкоригувати внутрішню свідомість, дозволити м'язам розслабитися, зняти напругу з м'язів очних яблук. Посприяти цьому може проста вправа, яке бажано повторити кілька разів протягом дня - закрити очі долонями таким чином, щоб центр долонь розташовувався прямо навпроти зіниць. Такий невеликий перерву дозволить відпочити очі м і розслабитися очним м'язам.
2
При перегляді телепередач, фільмів, або при роботі за комп'ютером, очі моргають значно рідше, ніж це необхідно для зволоження рогівки, оскільки при перегляді очі , як правило , протягом більшого часу можуть нерухомо дивитися на екран. В таких випадках потрібно штучно допомагати очі м, виконуючи таку вправу - часто покліпати 30 секунд, а потім, протягом такого ж часу просто подивитися перед собою. Вправаповторити 3 рази.
3
Ще корисно вправу з обертанням очних яблук в різні боки і по колу. Очі повинні бути закриті, а обертати необхідно вліво, потім вгору, потім вправо, і вниз. Вправа корисно повторити 4 рази. Або ж можна просто закрити очі і 8 разів по черзі дивитися вгору і вниз. Після невеликого відпочинку можна практикувати таку вправу - на кілька секунд заплющити очі , потім різко відкрити широко. Цю процедуру повторити 5 разів.
4
Крім вправ, допомогти очі м заспокоїтися і розслабитися зможуть заспокійливі і освіжаючі компреси. Наприклад, компрес з тонких скибочок сирої картоплі, покладений на закриті повіки, допоможе швидко, протягом декількох хвилин, зняти втому з очей. Подібного ефекту можна досягти, змочивши очі прохолодною водою. При цьому рекомендується притиснути повіки пальцями, і посидіти кілька хвилин. Компрес з чайної заварки не тільки зніме втому з очей, але і розгладить зморшки на повіках.
5
Ну. і звичайно, не слід забувати про правильне харчування. Поліпшити стан зору допоможе вживання продуктів, багатих вітамінами. В першу чергу це вітамін А знімає стомлюваність очних м'язів, і підвищуючий гостроту зору в темний час доби, а так же вітамін В знімає роздратування і рятує від відчуття сухості роговиць. Тому слід звернути увагу на даний факт, і подбати про присутність в вживаних продуктах даних вітамінів.