Як спроектувати шафу купе. спроектувати шафу купе на комп'ютері.

У сучасній малогабаритній квартирі буде незамінний шкаф- купе, який дозволяє максимально використовувати простір приміщення. Можна придбати такий шафа для передпокою, спальні або дитячої, а можна виготовити його самому. Спроектувати шкаф- купе під силу будь-якому досвідченому умільцю. Важливо лише врахувати деякі особливості конструкції, щоб уникнути поширених помилок.
Вам знадобиться
  • Рулетка, лінійка, олівець
Інструкція
1
Проектуючи шкаф- купе, враховуйте, що напрямні (треки) дверей зменшують внутрішній простір споруди. Якщо ширина треку становить 100 мм, то корисна глибина шафи виявиться менше габаритної саме на таку величину.
2
На практиці бажано відступити в глибину дещо більше, нехай навіть на сантиметр. Це робиться для того, щоб не зачіпати пальцями внутрішні стійки, пересуваючи двері шафи. Дуже маленький зазор між обрамленням дверей і внутрішніми частинами конструкції може пошкодити руки. Якщо планується розміщувати в шафі вішалки перпендикулярно його фасаду, до ширини вішалки слід додати ширину направляючої.
3
Для конструювання шкафа- купе має значення також планована ширина відділень. Врахувати потрібно величину перехлеста дверей і ширину відкритого отвору. Шафа, обладнаний двома дверима, буде відкриватися менше ніж наполовину. Якщо конструкція передбачає три двері, то шафа відкриється трохи менше ніж на третину.
4
Залежно від використовуваного профілю перехлест дверей може бути різним. Для стандартного алюмінієвого профілю перехлест складе 25-30 мм.
5
При складанні формули для розрахунку розмірів двері слід враховувати ширину прорізу, кількість дверей і перехлест. Висота дверей визначається висотою прорізу.
6
До технологічним обмеженням відноситься максимальна ширина наповнення, яку слід враховувати при визначенні ширини дверей купе. Для дзеркальних і скляних дверей ширина коливається в межах від 910 до 950 мм.
7
Оптимальне співвідношення висоти і ширини двері шкафа- купе складає один до п'яти. Вужчі двері схильні до перекосу під час руху. Практика показує, що найкращий розмір двері - не менше 500 мм в ширину.
8
Якщо ви запланували в конструкції висувні ящики, то враховуйте ширину відкритого отвору дверей, інакше ящики не висуватимуться назовні. Дно ящика не повинно стосуватися статі шафи при русі, тому необхідно передбачити зазор близько 5 мм.
9
Ручки зручніше робити втопленими в фасад ящика, по типу «раковини». Ручки, які виступають назовні, повинні дозволяти рухатися дверям.
10
При використанні деревно-стружкової плити для виготовлення полиць слід обмежити їх довжину. Полки довша 600 мм можуть прогинатися. Якщо ви плануєте ставити на полиці книги, то довжина повинна бути ще меншою, а товщина полиць - не менше 22 мм.
11
Самое копітка заняття при проектуванні шкафа- купе - це розрахунок присадок для кріпильних елементів. Присадка повинна починатися не ближче 40 мм від краю деталі. Поставтеся до цього етапу конструювання найбільш сумлінно.
Створювати що-небудь своїми руками завжди приємно. Якщо створена вами річ ще й функціональна і корисна, то це приносить ще більше задоволення. Найпростіше і функціональне, що може зробити людина своїми руками, не вдаючись до складних інструментам і не маючи особливих навичок - це меблі. Наприклад, шафа - важливий атрибут будь-якої квартири, який вимагає всього кілька днів для його повноцінного складання, включаючи і проектування.
Інструкція
1
Визначтеся з габаритами бажаного шафа а і його видом. Пам'ятайте, що шафа не повинен заважати переміщенню в кімнаті або коридорі, але при цьому йому слід бути достатньо об'ємним, щоб стати корисним. З приводу класу вашого шафа а: найкраще підійде шафа -купе. Він в цілому займає мінімальний простір, досить стильно виглядає і легкий у будівництві та проектуванні.
2
Вирішіть, які відсіки повинні бути у шафа а. Як правило, стандартний набір містить в собі верхній відділ або "горище" для різного начиння, проміжний маленький відділ для головних уборів, основний відділ для верхньої висить одягу і кілька подотсеков під одяг, який можна скласти. Якщо висота або довжина шафа а більше двох метрів, можна також розглянути нестандартні відсіки, такі як відділ для пилососа або спеціальний бокс під дитячі іграшки.
3
Пам'ятайте про основні пропорції шафа а. Не варто намагатися зробити відсіки "на око", як показує практика, цей спосіб часто призводить не до кращого результату. При цьому псується функціональність конструкції і навіть її зовнішній вигляд. Верхня полиця не повинна перевищувати 35 сантиметрів, але і не повинна бути в два рази менше цього показника.
4
При проектування шафа а купе пам'ятайте про зазорі в півсантиметра для кулькової установки, яка дозволить дверям легко переміщатися уздовж рейки. Не забувайте про запобіжники по обидві сторони дверей, двічі перевіряйте всі розміри, які вносите в креслення і двічі перевіряйте ще весь матеріал, з яким працюєте. Недотримання дрібниць веде до того, що мине зовсім небагато часу, після чого шафа почне розвалюватися на очах.
5
І нарешті, коли всі параметри будуть вивірені і продумані, звертайтеся до меблевому технологу, проконсультуйтеся з ним по виниклих у вас або у нього питань і просто чекайте, коли ваш твір побачить світло. Ваша робота вона цьому закінчена.