Як вирішити завдання на периметр.

Якщо розгорнути плоску фігуру в лінію, то її довжина дорівнюватиме периметру даної фігури. Поняття "периметр" вперше вивчається в початковій школе.Періметр - це сума довжин всіх сторін плоскої фігури. Задачи на периметр завжди зводяться до знаходження однієї невідомої величини, решта ж завжди відомі.
Інструкція
1
Перш за все слід уважно прочитати задачу. Визначити, яка фігура дана в розгляд: прямокутник, квадрат, трегугольнік і так далі.
2
Далі необхідно згадати формулу периметра стосовно тій фігурі, яка вказана в задаче.Еслі це прямокутник, то його периметр дорівнює подвійному добутку суми протилежних сторін: P = 2 (a + b)
3
Якщо дана фігура - квадрат або ромб, то периметр дорівнює добутку сторони квадрата на 4 (бо всі його сторони рівні): Р = 4а.
Зверніть увагу
Якщо фігура не квадрат або прямокутник, а, наприклад, трикутник або пятіуголькік, принцип розрахунку периметра від цього не змінюється. Адже периметр - це сума довжин всіх сторін фігури.
Корисна порада
Щоб зрозуміти, що таке периметр, треба подумки розірвати фігуру і викласти всі її сторони в одну лінію, яка і є периметром.