Як дізнатися ширину.

Якщо в поході, на риболовлі чи на відпочинку ви опинилися перед необхідністю дізнатися ширину річки, то не намагайтеся перекинути через неї довгу мотузку. Вам допоможе знання основ геометрії.
Вам знадобиться
  • Шматок мотузки
Інструкція
1
Ось один із способів дізнатися ширину річки без спеціальних вимірювальних приладів. Встаньте на березі річки біля самої лінії води. Поверніться обличчям до дальнього березі. Тепер точка, в якій ви розташовуєтеся, називатиметься точкою А. Врахуйте, що для вимірювань у вас за спиною має бути певний простір для маневру.
2
На протилежному березі вам потрібно вибрати пару добре видимих предметів або об'єктів. Це можуть бути прикметні високі дерева, каміння, штучні споруди. Назвемо їх точками В і С. Тепер візьміть в руки травинку або шматок мотузочки. Тримайте мотузочку за кінці рукам, розташувавши її паралельно землі.
3
Закрийте розтягнутої мотузочкою відстань між предметами, обраними вами на попередньому кроці. Тепер складіть мотузочку навпіл і поступово відступайте від точки А назад доти, поки половина мотузочки НЕ закриє відстань від В до С повністю. Ви опинилися в точці Д. Відстань від неї до точки А, де ви перебували на початку вимірювань, дорівнюватиме ширині річки.
4
Інший спосіб також передбачає наявність на протилежному березі річки добре видимого предмета. Підійдуть розлоге або високе дерево, камінь, будова, вишка, опора лінії електропередач і т.п. Цей об'єкт назвемо точкою В. Встаньте на березі якраз навпроти обраного предмета. Ви стоїте в точці А.
5
Від точки А зробіть уздовж берега не менше п'ятнадцяти кроків під прямим кутом. В цьому місці застроміть кілочок або гілку. Отримали точку О. Від неї в тому ж самому напрямку відміряйте стільки ж кроків. Відзначте гілочкою цю точку С.
6
Від отриманої точки С ступайте геть від берега під кутом 90 градусів до лінії АС до точки, яка знаходитиметься на одній прямій з В і О. Це буде точка Д. А ширина річки дорівнює відстані від точки С до точки Д . Як бачите, все гранично просто, доступно і не вимагає дорогої вимірювальної апаратури.