Як дізнатися ціну товарів.

При поїздках в США вам, звичайно, доведеться здійснювати покупки. Здавалося б, дізнатися ціну купованого товару дуже просто - достатньо поглянути на цінник. Але будьте готові до того, що не завжди зазначена ціна відповідатиме реальним затратам на покупку.
Інструкція
1
Перша відмінність американського цінника, яке відразу впадає в очі - це відсутність на ньому круглих цифр. Замість ста доларів обов'язково буде проставлено $ 99.99. Таке прийом сьогодні нерідко застосовується і у нас. Він цілком відповідає особливостям психології покупця, який не бажає переступати через певний ціновий рівень.
2
Інша відмінність американських цін полягає в тому, що крім зазначеної ціни вам нерідко доведеться заплатити податок на продаж. Він існує не в кожному штаті, в різних містах такий податок може бути менше або більше. Податком на продаж обкладаються найрізноманітніші товари, наприклад, алкоголь, тютюн, предмети розкоші. Податок виражається у відсотках від вартості оподатковуваного ним товару. Рекомендується перед покупкою з'ясувати, які товари оподатковуються там, де ви мешкаєте, а також дізнатися величину цього податку.
3
Повна вартість товару з урахуванням податку аж ніяк не завжди буде вказана на ціннику. Іноді цінник має особливу сходинку, набрану більш дрібним шрифтом ("Plus tax"), яка якраз і вказує на те, що вам належить додатково оплатити і податок. Втім, робиться це не всюди і не завжди, тому будьте готові до неприємних несподіванок.
4
Іноді підсумований з ціною податок все-таки вказується на ціннику, як правило, пишеться він добре помітним шрифтом: "Tax included". Побачивши такий напис, знайте, що додавати до зазначеної на ярлику ціною вам нічого не буде потрібно.
5
Додаткові виплати, пов'язані з податками, можуть бути досить істотними при покупці дорогих товарів. Так, в Нью-Йорку суми податків при покупці комп'ютера за $ 3000 можуть досягати більш восьми відсотків (близько $ 250). Природно, при такому стані речей вигідніше купувати окремі речі в тих регіонах або містах, де податки відсутні або мінімальні. Втім, на ціні щоденних незначних покупок податок особливо не позначається.
6
Окремий момент - покупка товарів по каталогам. Тут вам також належить зіткнутися з податками. В цьому випадку діяти будуть закони того штату, звідки вам постачатимуть замовлений товар. Зазвичай каталоги містять необхідну інформацію щодо податків. Звертайте увагу на розмір податку і при телефонних замовленнях, особливо, якщо робите замовлення в іншому штаті. Можливо, буде потрібно заплатити і за перевезення товару, про що бажано дізнатися при замовленні.