Як поліпшити своє мислення.

Людське мислення - це дивовижний психологічний процес, який пов'язаний і з пам'яттю, і з уявою, і з промовою і т.д. Тому, спрямовуючи свої сили на розвиток одного, ви покращуєте і роботу іншого. Розумова діяльність проходить декілька етапів розвитку. Кожному віку людини відповідає певний рівень розвитку пізнавальних здібностей. Рівень інтелекту (IQ) визначається на основі показників розвитку наших розумових здібностей.
Інструкція
1
Покращувати своє мислення можна і потрібно, щоб мозок продовжував активно і адекватно работать.Еслі ви щось вивчаєте або про щось думаєте, знаходите зв'язок цього з іншим. Співвідносите вже відоме вам з тими знаннями, які актуальні для вас в даний момент. Уміння бачити загальну картину, при цьому розбиваючи її на частини - каже про оволодіння технікою цілісного мислення.
2
При вивченні чогось продумайте, чим ви займетеся в першу чергу, а ніж потім. Уміння виділяти головне і другорядне є важливим розумовим якістю людини.
3
Зробіть матеріал, що вивчається вами в даний час цікавим, щоб ви легко могли запам'ятати його. Наприклад, якщо вам необхідно запам'ятати номер телефону або код, заріфмуйте цифри в простих рядках. При необхідності, ви без праці відтворите невеликий вірш і згадайте те, що потрібно.
4
Якщо вам часто доводиться мати справу з великими обсягами інформації, складайте схеми. У ній все потрібне вам буде структуровано, тому легше буде зрозуміти і запам'ятати. Саме вміння складати схеми, виділяючи головне, говорить про розвиток вашого мислення.
5
Для поліпшення мислення вирішуйте також головоломки, ребуси, кросворди, мозаїки. Є багато спеціальної літератури, в якій надані вправи по поліпшенню роботи мозку. В основному, ці завдання засновані на встановленні причинно-наслідкових зв'язків.
6
Більше читайте. Думки мудрих людей змушують задуматися і почати міркувати. Після прочитання книги або статті, проаналізуйте зміст, який урок ви винесли для себе. Роздуми можна викласти на папері, а можна поділитися ними з кимось із знайомих. Крім художньої літератури звертайтеся до афоризмів, прислів'їв. Їх сенс потрібно розгадати, вони завжди точно помічають явища дійсності.
7
Твір віршів, казок, загадок сприяє розвитку вашого мислення не в меншому ступені. Якщо не знаєте, з чого почати, запозичте перші рядки або пропозиції в інших авторів, а продовження придумайте самі.
Корисна порада
Встановленню причинно-наслідкових зв'язків допоможе визначення істотних і несуттєвих ознак досліджуваного.