Як видалити програму зі списку встановлених. видалення програм зі списку встановлених утиліта microsoft.

Якщо в процесі деінсталяції додатків Windows відбувається щось, не передбачене запрограмованої процедурою, то результатом може стати неповне видалення з реєстру записів, які стосуються даному додатком. В результаті вже віддалена програма залишається в списку встановлених майстра деінсталяції. Спроба повторно видалити такий додаток-фантом приведе до повідомлення про неможливість знайти видаляються файли і, відповідно, виконати процедуру деінсталяції. Видалити залишки записів в системному реєстрі, які стосуються проблемному додатком, можна самостійно, без залучення майстра деінсталяції Windows.
Інструкція
1
Почати процедуру потрібно з запуску панелі керування. Зробити це можна в головному меню (кнопка «Пуск»). В операційній системі Windows XP посилання на запуск панелі розміщена у підрозділі «Налаштування» головного меню.
2
Відкривши панель управління, запустіть утиліту "Установка і видалення програм».
3
Після того, як утиліта складе повний список встановлених в комп'ютері прикладних програм, вам треба знайти запис, що відноситься до програми віддаленої з помилкою. Тут вам слід запам'ятати написання назви програми - воно буде потрібно для пошуку в реєстрі. Можна не закривати утиліту, а просто згорнути - при необхідності її можна буде розвернути і звірити назви.
4
Тепер слід відкрити редактор реєстру Windows. Його виконуваний файл знаходиться в системній папці ОС, але розшукувати там не обов'язково - можна скористатися діалогом запуску програм. Щоб його відкрити натисніть клавіші CTRL + R. У діалозі введіть "regedit" (без лапок) і натисніть кнопку «OK».
5
Першою операцією в редакторі реєстру вам необхідно зберегти копію поточних налаштувань перед початком редагування. Для цього виберіть пункт «Експорт» в розділі «Файл» меню редактора і збережіть копію. Із цього файлу, за допомогою пункту «Імпорт» меню редактора, ви зможете відновити поточний стан реєстру, якщо в цьому виникне необхідність.
6
Потім, по дереву гілок реєстру в лівій панелі, перейдіть в розділ Uninstall. Повний шлях туди повинен бути таким: HKEY_LOCAL_MACHINE => SOFTWARE => Microsoft => Windows => CurrentVersion => Uninstall
7
В розділі Uninstall вам треба знайти ключ, що відноситься до удаляемой програмі. Шукати слід в лівій панелі редактора, за назвою програми. Назва не обов'язково має точно збігатися з тим, що записано в списку встановлених додатків - досить схожості цих назв. Знайшовши схожий ключ, відкрийте його і знайдіть у списку параметр з ім'ям DispiayName. Клацнувши його, побачите повну назву знайденої програми в тому вигляді, в якому воно записано у списку встановлених програм. Якщо це те, що ви шукаєте - переходите до наступного кроку, якщо ні - огляньте інші ключі розділу Uninstall.
8
Наступним кроком буде видалення знайденого ключа в реєстрі - закрийте список його параметрів і клікніть ключ правою кнопкою миші. В контекстному меню вам потрібно вибрати пункт «Видалити».
9
Щоб переконатися, що віддаленою програми тепер немає в списку встановлених, закрийте майстер установки і видалення програм і відкрийте його знову. Майстер повторно просканує реєстр і складе список встановлених додатків.