Як вкласти дитину спати без сліз.

Проблема сну найгостріша серед молодих матусь. Вони можуть годинами ділитися досвідом і обговорювати питання, пов'язані із засипанням їх улюблених чад. Не багато батьки готові похвалитися тим, що їх малюк не створює проблем перед сном і під час нього. Більшість мам і тат укладають дитини спати зі сльозами.
Інструкція
1
Як правило, новонароджені малюки сплять підлягає, перерви, коли крихітка спить, досить короткі і нетривалі. Тому мами і тата зазвичай не відчуваю проблем. Проте, вже в цей період необхідно приділити процедурі засипання досить пильну увагу.
2
Вирішіть, як буде спати крихітка - один або з вами. Звичайно, плюси спільного сну очевидні. Мамі не потрібно вставати по кілька разів за ніч, щоб нагодувати малюка. До того ж немовлята, що почувають тепло і запах рідного тіла, сплять набагато спокійніше. Особливо гарний спільний сон в період кольок, коли малюк відчуває біль і нездужання.
3
Однак спільний сон годиться тільки для дітей, які перебувають на грудному вигодовуванні. Взагалі малюки, що знаходяться на грудному вигодовуванні, легше засинають. Це відбувається, як правило, під час їжі, а значить, мамі не доводиться подовгу заколисувати крихітку.
4
Малюки-искусственники, як правило, засинають з пляшкою тільки в перші місяці життя. Потім батькам потрібно вирішити, заколисувати малюка чи ні. Якщо ви прихильник «ручного» засипання, то готуйтеся до того, що воно буде продовжуватися приблизно до року. У цьому віці дитини можна відвернути від заколисувань книжкою, іграшкою або казкою.
5
Щоб малюк засипав без сліз, необхідно придумати вечірній ритуал. При цьому, чим раніше ви його будете дотримуватися, тим менше проблем із засипанням вас очікує. Добре, якщо з народження ви будете повторювати щовечора одні й ті ж процедури: умивання, прийняття ванни, масаж, колискову. У старшому віці пісеньку можна замінити читанням книжки.
6
Намагайтеся уникати в вечірній час гучних і рухливих ігор, перегляду телевізора. Нехай дитина краще займеться малюванням або ліпленням. Якщо малюк боїться спати один, дайте йому в ліжко улюблену іграшку, а також залиште включеним нічник. Пам'ятайте, що від вас в цій непростій справі потрібне терпіння і наполегливість, а також розуміння і любов до малюка.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=VZXNl1zELs0