Як перемикати коробку. механічна коробка передач Як перемикати.

Правильне перемикання швидкостей на автомобілі - запорука успішного водіння. "Механіка" тільки на перший погляд здається складною. Якщо потренуватися, ви почнете перемикати передачі, абсолютно не замислюючись.
Інструкція
1
Механічна коробка передачМеханіческіе коробки передач мають від 4 до 6 ступенів перемикання + задня передача.Первая передач (швидкість) включається при початку руху. Для цього необхідно вичавити зчеплення і ручку перемикання повернути вліво і вгору.
2
Друга передача вмикається при розгоні до 30-40км/ч. Для її включення вичавіть зчеплення і переведіть передачу з першої вниз лівіше.
3
Третя передача включається при швидкості 40-50 км/ч. Вичавте зчеплення, ручку передачі з другої швидкості спочатку переведіть в нейтральне положення, а потім відразу вправо і вгору.
4
Четверта передача включається на швидкості 60-80 км/ч. На деяких машинах допускається включення до 100 км/ч. З третьої передачі при вичавленому зчепленні переведіть ручку перемикання передач вниз вправо.
5
П'ята передача включається при швидкості від 100 км/ч. З положення четвертої передачі при вичавленому зчепленні переведіть ручку вгору сильно правіше, ніж третя передача. Якщо після цього у машини з'явився нехарактерний звук, гудіння, значить, ви переплутали п'яту передачу з третього. Переведіть ручку в нейтральне положення і включіть передачу ще раз.
6
Задня передача в більшості автомобілів включається при перемиканні ручки з нейтрального положення невеликим натиском вниз, сильно правіше і вниз. На деяких моделях ВАЗа, задня передача включається невеликим натиском вниз, лівіше, вгору.
7
Автоматична коробка передачАКПП зручна тим, що не потрібно вичавлювати зчеплення і переключати швидкості самостійно - машина все робить сама. При початку руху потрібно тільки перевести ручку в положення D (drive), відпустити гальмо і машина покотитися сама. Для гальмування використовується тільки педаль гальма. Якщо потрібно зупинитися, то необхідно перевести ручку в положення P (parking). Для включення задньої швидкості включається положення R.
8
Роботизована коробка передач.Относітельно недавно з'явилася коробка-робот, поєднує в собі і механічну коробку , і автомат. Сама система перемикання виглядає як автоматична. На кермі є спеціальні кнопки, що дозволяють перевести автомат в положення механіки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=-CW9oslPbMc