Як навчити дитину вирішувати задачі.

Для того щоб навчання в рамках шкільної програми не здавалося зовсім непосильною працею, необхідно своєчасно навчити дитину вирішувати задачі. Особливо важливо при цьому, щоб учень повірив в здійснимість нового типу завдань.

Інструкція
1

Отже, ваша дитина (або учень, якщо ви - репетитор) освоїв необхідні на даному етапі арифметичні дії. Для початку підготуйте для нього завдання з наочним матеріалом, щоб у разі утруднення її можна було "взяти в руки". Це повинні бути декілька однотипних предметів, досить звичних, щоб не відволікати на себе зайву увагу. Нехай дитина спробує просто відповісти на запитання, наприклад: "Якщо ти візьмеш з цієї пачки два фломастера ...".

2

Потім, коли ви зможете отримати правильну відповідь, запишіть умову задачі в тій формі, яку плануєте застосовувати надалі. Щоб дитина змогла побачити зв'язок між записом і умовою. Після цього запропонуйте записати рішення під вашу диктовку і з вашим поясненням - звідки взялися ті чи інші цифри і знаки. Таким чином, ви ще й показуєте правильний порядок дій - спочатку записується умова, потім - рішення задачі.

3

Потім, щоб все робилося по порядку, записуєте відповідь - пояснюючи, що він повинен частково походити з питання, яке було в завданні. "Скільки залишилося фломастерів в пачці?" - "Залишилося чотири фломастера ..."

4

Коли умова задачі описує відстань або довжину, або щось ще, що не можна запросто взяти в руки і показати дитині, можна вдатися до схеми, яку ви накресліть, супроводжуючи поясненням . Для дітей з певним типом мислення це виявляється набагато доступніше, ніж сказані або написані слова.

5

І головне, що потрібно для того, хто взявся навчити дитину вирішувати задачі, це, звичайно ж, неодноразове і регулярне рішення задач подібного типу з чітким виконанням порядку рішення і правил оформлення завдання. Якщо учень переконається, що дотримуючись цього алгоритму, він домагається успіху, то знайомство з математикою можна буде вважати успішним.