Як навчити дитину рахувати в умі. Як навчити дитину легко додавати та віднімати в розумі двузначніе числа.

Вивчення усного рахунку сприяє у дітей розвитку розумових здібностей. Вчити дитини вважати в розумі можна вже з 4-5 річного віку. Щоб дитина навчилася усного рахунку, заняття повинні проходити в захоплюючій формі, так як йому легше навчаться тому, що для нього цікаво.
Інструкція
1
Щоб навчити дитини вважати в розумі, йому спочатку потрібно пояснити поняття «більше і менше». Наприклад, при читанні книжок, потрібно питати дитини яких кольорів на зображенні більше, де намальовано менше дерев.
2
Поясніть дитині поняття «порівну». Наприклад, запитайте у дитини : «тут лежить два яблука і тут лежить два яблука, де яблук більше?», Нехай він пробує ділити якісь предмети порівну.
3
Тепер можна почати освоювати з дитиною усне додавання і віднімання. Спочатку можна показувати йому приклади на якихось предметах, наприклад яблуках або цукерках, щоб дитина зрозуміла механізм рахунки. Треба йому пояснити, що при додаванні виходить велика сума, а при відніманні виходить менша сума.
4
На прикладах поясніть дитині, що якщо поміняти доданки місцями, то сума не зміниться. Це допоможе йому навчитися рахувати в розумі. Також можна навчити дитини вважати в розумі за допомогою спеціальних навчальних ігор. Це можуть бути спеціальні таблиці з числами і точками, спеціальні кубики або пластмасові цифри зі знаками.
5
Навчіть дитини підраховувати в межах 10. Покажіть йому результати всіх можливих варіантів вирахування і складання в межах цієї цифри. Переходити до двозначних числах можна тільки тоді, коли дитина нормально орієнтується і не плутається в відніманні і додаванні однозначних чисел.
6
Не потрібно просто заучувати цифри і варіанти, навчання має проходити в ігровій формі. У такому випадку дитина усвідомлено запам'ятає цифри і правила рахунки, а також зможе закріпити свої знання.
7
Потрібно регулярно займатися з дитиною, але при цьому не слід його перевантажувати. Поясніть дитині порядок відліку при додаванні і при відніманні, що спочатку потрібно подивитися, скільки було, потім, скільки додали, потім скільки стало.
8
При переході до двозначним числам, а також до множення і ділення, в більш старшому віці, також поясніть дитині принцип множення і ділення на простих числах і покажіть йому порядок відліку.
Для зовсім юного і молодого організму, важливим фактором, крім його здоров'я, є розумова діяльність. Бажано навчити дитину рахувати в умі якомога раніше - в школі це буде великим плюсом і в житті знадобиться. Початкове навчання рахунку цифр бажано починати вже з 2 років. Чим більше ви зі своєю дитиною будете вважати в розумі, тим краще для нього.
Вам знадобиться
  • Навчити дитину рахувати в умі.
Інструкція
1
Варто відзначити, що немає різниці при виборі предметів, які ви будете підраховувати: машини, дерева, будинки, вулиці, діти у дворі. Вважайте навіть ворон над головою - це не принесе вам біду. Головним фактором швидкого рахунку в розумі для дитини є її повне усвідомлення необхідності рахувати. Не варто показувати дитині те, що ви хочете бачити тільки його вміння рахувати. Поряд з побутовими питаннями поєднуйте навчання вашої дитини простими підрахунками. Приміром, після прийому їжі вам необхідно вимити посуд - не поспішайте. Спробуйте зацікавити дитину таким реченням: "Давай підрахуємо, скільки брудних тарілок залишилося після нас?".
2
Як тільки ваша дитина опанує мистецтвом підрахунку всього, що трапляється йому під руку, перейдіть до вивчення самих цифр. У його житті з'являються нові образи: замість звичних підрахунків на пальцях "раз, два, три" приходять нові цифри, які не схожих один на одного. Найчастіше дитина швидко запам'ятовує цифри-магніти, які мають яскраву розмальовку і кріпляться на холодильник, бо кухня вважається часто відвідуваною кімнатою вашої квартири. Варто зауважити, що не кожна дитина готова до навчання усного рахунку у віці 4-5 років. Тому намагайтеся навчити дитину якомога раніше, щоб потік ваших знань не обрушився на нього, як лавина, в дошкільний період.
3
Поясніть дитині принцип «10». Багато проходили це тільки в школі, але практика показує, що діти можуть цьому навчитися ще в садочку. Приміром, автор статті в підготовчому класі вважав до 100 і назад. Власне, весь підготовчий клас був повторенням того, що знав раніше. Розкажіть і поясніть, що від зміни місць доданків сума не змінюється. Приступайте до тренування розумових здібностей вашої дитини з раннього віку, бажано з 2 років.