Як встановити маршрутизатор.

Останнім часом у деяких користувачів, крім персональних стаціонарних комп'ютерів, стали з'являтися ноутбуки, якими також можна користуватися для роботи в інтернеті за допомогою домашньої мережі. Для цього необхідно встановити маршрутизатор. Його функція полягає в розгалуженні виходу в інтернет на два комп'ютери. Відповідно і швидкість розподіляється пріоритетно, залежно від виконуваних завдань.

Щоб встановити маршрутизатор правильно, необхідно визначити ступінь навантаження на наявні комп'ютери. Наприклад, якщо ноутбук планується використовувати для перегляду сайтів, а комп'ютер - для скачування відеофільмів або програм, то пріоритет швидкості потрібно встановити на користь «качає» комп'ютера. Але в той же час сам маршрутизатор буде вносити коригування та розподіляти швидкість таким чином, щоб і на ноутбук забезпечити сприятливий швидкісний режим. Якщо скачувати файли одночасно, тоді маршрутизатор ділитиме швидкість навпіл між компьютерамі.Чтоби оптимізувати спільну роботу двох комп'ютерів вдома, необхідно придбати і встановити маршрутизатор самостійно. Перш за все, потрібно налаштувати програми мережевої безпеки, щоб не створювалася блокування трафіку локальної мережі. Після того, як маршрутизатор підключений до комп'ютерів, потрібно зайти в властивості «Мій комп'ютер» і на вкладі «Ім'я комп'ютера» змінити (додати) ім'я робочої групи. Іншими словами, обидва комп'ютера повинні бути в одній робочій групі, а IP-адреси комп'ютерів повинні бути в одній підмережі. За замовчуванням IP-адресу та маску підмережі маршрутизатор призначає автоматично, також як і основний шлюз, і адреси DNS-серверів. Також буває необхідно задіяти NetBIOS через TCP/IP. За допомогою «Панелі управління» на вкладці «Мережеві підключення» потрібно активувати «Підключення по локальній мережі», потім вибрати «Протокол інтернету (TCP/IP)» і перейти в «Властивості». Вибрати розділ «Додатково» і перейти в новому вікні на вкладку «WINS». Залишається лише поставити галочку в кружечку поруч з пунктом «Включити NetBIOS через TCP/IP» і маршрутизатор налаштований для роботи.

При налаштуванні власної бездротової локальної мережі дуже важливо її захистити. Це дозволить запобігти не тільки небажані підключення до вашої мережі, але і зміна її налаштувань.
Вам знадобиться
  • - мережевий кабель.
Інструкція
1
Підключіть ваш Wi-Fi маршрутизатор до мережі змінного струму та увімкніть це обладнання. Виконайте з'єднання маршрутизатора з комп'ютером, з якого ви будете виконувати настройку. Для цього використовуйте мережевий кабель. Застроміть кабель провайдера в роз'єм Internet або WAN.
2
Відкрийте інструкцію до Wi-Fi маршрутизатора і знайдіть в ній IP-адреса цього пристрою. Запустіть браузер і введіть в його адресний рядок цифри, виписані з інструкції. Натисніть клавішу Enter. Заповніть поля Login і Password потрібними значеннями, які також містяться в керівництві користувача.
3
Деякі моделі маршрутизаторів пропонують відразу ж змінити ім'я облікового запису та пароль. Виконайте цю процедуру. Якщо така можливість не була надана, то відкрийте меню Advanced Setup або Security. Введіть нові дані, необхідні для доступу до налаштувань пристрою. Обов'язково збережіть зміни і перезавантажте Wi-Fi маршрутизатор.
4
Зверніть особливу увагу на параметри захисту бездротової точки доступу. Адже щоб отримати доступ до налаштувань маршрутизатора зловмисникові необхідно підключитися саме до неї, бо дротове з'єднання можете здійснити тільки ви. При налаштуванні меню Wireless Settings виберіть найбільш якісний тип безпеки. Рекомендують використовувати протоколи WAP або WPA2-Personal.
5
Обов'язково введіть складний пароль. Рекомендують використовувати для цього не тільки латинські букви і цифри, але й спеціальні знаки, наприклад $ і &. Врахуйте, що довший пароль, тим важче його підібрати.
6
Для підвищення ступеня безпеки Wi-Fi маршрутизатора відкрийте меню Security і введіть MAC-адреси пристроїв, яким буде дозволено підключення до цього устаткування. Збережіть налаштування і перезавантажте маршрутизатор. Періодично відкривайте його web-інтерфейс і перевіряйте список підключених комп'ютерів.