Як ставити дітям свічки.

Якщо дитина захворіла, в якості лікування педіатр може порекомендувати ректальні супозиторії - простіше кажучи, « свічки », що вводяться в пряму кишку. Така форма лікарських засобів тим актуальніше, чим молодша дитина. Використання свічок доцільно у випадках, коли необхідно досягти тривалого терапевтичного ефекту. Виручать супозиторії і в ситуації, коли малюк відмовляється від прийому ліків перорально або внутрішньом'язово.
Вам знадобиться
  • супозиторії, прописані лікарем, вазелін або дитячий крем
Інструкція
1
Якщо дитина вже досить підріс, обов'язково поясніть йому, що саме збираєтеся робити, що це необхідно для його одужання і це набагато краще уколів. Постарайтеся, щоб дитина вам довіряв, інакше процедура вийде досить болючою і неприємною для вас обох.
2
Дитину помладше постарайтеся відвернути. Для цього можна покликати на допомогу когось із близьких, так як ви будете зайняті безпосередньо введенням свічки .
3
Зігрійте свічку перед її введенням при кімнатній температурі. Можна трохи потримати ліки в руках або прямо в упаковці опустити в теплу воду.
4
Ретельно вимийте руки і звільніть свічку від упаковки.
5
Покладіть дитину на лівий бік. Можна змастити анальний отвір малюка дитячим кремом або вазеліном.
6
Зігніть ноги дитини в колінах і тазостегнових суглобах, зафіксуйте їх у цьому положенні. У немовлят введення супозиторія можна також робити в положенні на спині з приведеними до животика ногами (як при зміні підгузника).
7
Лівою рукою акуратно розведіть сідниці, а правою м'яко, але впевнено вводите свічку в анальний отвір загостреним кінцем вперед, притримуючи її пальцем.
8
Утримуйте сідниці дитини зімкнутими протягом 1-2 хвилин, інакше свічка може бути рефлекторно видавлена назад. Краще, якщо якийсь час (хоча б півгодини) дитина спокійно полежить.
Зверніть увагу
Суппозитории необхідно вводити дитині після спорожнення кишечника. Якщо протягом перших 5 хвилин після введення свічки сталася дефекація, необхідно повторне введення ліки. Якщо ж минуло більше 5-10 хвилин, вміст свічки встигло всмоктатися, і дану процедуру повторювати не варто.
Корисна порада
Зберігати супозиторії необхідно в прохолодному (8-15 ° С) і темному місці або слідувати вказівкам упаковці ліків. Не використовуйте свічки після закінчення строку їх придатності.