Як зменшити шум від кулерів. Як прибрати звук кулера.

Шум від кольорів крім дискомфорту, може доставляти і серйозніші проблеми. Зокрема, можливо, це говорить про те, що процесор перегрівається або просто сам кулер занадто слабкий (не справляється з охолодженням комплектуючих як слід), в такому випадку, звичайно, слід зробити серйозні заходи.
Інструкція
1
Найбільш часта причина шуму кулера - це перегрів процесора. Якщо довгий час не накладати на процесор термопасту. Як правило, термопасту потрібно накладати десь раз рік, не критично, втім, і раз на два роки. Але якщо довго цього не робити, процесор буде перегріватися, а кулер посилено працювати. Така ситуація, крім іншого, може створити дискомфорт самої роботи в операційній системі, тобто іноді додатки можуть через це гальмувати, глючити і т.д.
2
Іноді шум може викликати кулер, навіть незважаючи на те, що процесор не сильно перегрівається. Справа в тому, що в основному в дешеві моделі комп'ютерів (наприклад, офісні/бюджетні моделі) як правило, встановлюють кулери поганої якості. Таку ситуацію, якщо вона критична (кулер часто працює дуже шумно) можна змінити тільки заміною кулера. Для того щоб позбутися від сильного шуму, потрібно купувати кулери хороших фірм (наприклад, фірми Zalman).
3
Обороти швидкості кулера можна контролювати, наприклад, за допомогою програми Everest. Можна вибрати або оптимальну, або стежити за швидкістю обертання і залишити бажані обертів. Примітно, що програма помічає критичну позначку.
4
Буває, що причиною шуму може бути не кулер процесора, а кулер в блоці живлення. Причина ця криється знову-таки в слабкій комплектації комп'ютера. В бюджетні «збірки» комп'ютера найчастіше включаються погані блоки живлення. Для слабких комп'ютерів оптимальний блок живлення - це 400W. Якщо менше, то, можливо, він просто не справляється з навантаженням, і, на жаль, це можна виправити тільки зміною блоку живлення.
5
Із заміною комплектуючих цю проблему природно можна вирішити, скорочуючи шум до мінімуму. Потрібно поставити кулери фірми Zalman (або будь-який інший хорошої фірми). Причому бажано, крім гарного кулера для процесора, блоку живлення, ще поставити кулер на задню стінку комп'ютера, щоб забезпечити додаткове охолодження для жорсткого диска, відеокарти. Адже вони часом теж бувають причиною шуму.
Якщо системний блок вашого комп'ютера став сильно шуміти, значить необхідно почистити або налаштувати пристрої, встановлені в ньому. Зазвичай це стосується вентиляторів охолодження.
Вам знадобиться
  • - хрестова викрутка;
  • - Speed Fan;
  • - машинне масло.
Інструкція
1
Спочатку включіть комп'ютер і розберіть системний блок. Виявите причину неприємного шуму. Це може бути один або декілька вентиляторів. Тепер вимкніть комп'ютер і від'єднайте кабель живлення. Відкріпите вентилятор від устаткування, на якому він встановлений.
2
Вимкніть шлейф харчування кулера, що йде до материнської плати або іншого пристрою. Вийміть кулер з системного блоку. Візьміть ватний диск або ватяну паличку. Змочіть їх в спиртовому розчині і протріть лопаті вентилятора. Доможіться повної відсутності видимого забруднення.
3
Підключіть живлення до кулера і включіть комп'ютер. Якщо пристрій продовжує сильно шуміти, знову вимкніть ПК. Зніміть наклейку з верхньої частини вентилятора. Змастіть видиму частину осі обертання вентилятора. Ні в якому разі не використовуйте для цього рослинне масло.
4
Якщо під наклейкою ви виявили пластикову або гумову кришку, то зніміть її. Акуратно витягніть два кільця, розташовані на осі обертання. Зніміть з неї лопаті. Протріть вологою серветкою вісь обертання і нанесіть на неї мастило. Зберіть вентилятор.
5
Проведіть аналогічні процедуру з іншими кулерами, до яких ви можете отримати доступ. Якщо причиною шуму є вентилятор блоку живлення, то розберіть цей блок і почистіть кулер. Переконайтеся в тому, що кабель живлення відключений від комп'ютера або розетки.
6
Якщо вентилятори працюють занадто шумно навіть після очищення, то встановіть програму Speed Fan. Запустіть її і подивіться температурні показники встановлених датчиків. Якщо є пристрої, температура яких сильно нижче граничної норми, зменшіть швидкість обертання кулерів, встановлених на цих пристроях. Для цього кілька разів натисніть стрілочку «Вниз».
7
Обов'язково перевіряйте показання температурних датчиків під час запуску потужних додатків. Це дозволить запобігти перегріву пристроїв.