Як пофарбувати в матовий колір.

Буквально років двадцять тому, про матових фарбах ніхто не замислювався. На піку популярності була емаль, яка давала міцне глянсове покриття. Але на стіні, вкритій такою фарбою, видно найменший дефект, який до фарбування був непомітний. Можливо тому, з появою матових фарб, дизайнери інтер'єрів переключилися саме на них.
Інструкція
1
Матові фарби найчастіше - це водоемульсіонка, яка залежно від складу може давати напівглянцевий, матовий ефект. Найчастіше, використовують емульсійну основу, в яку додається потрібний колер. Краще, колеровку зроблять в магазині на спеціальному апараті.
2
Технік, використовуваних для створення матових поверхонь багато. Це аерографія, рифлення, волочіння, кракле, текстурирование, імітація побілки, фроттаж, маскування, мозаїчна розпис, монопечать, панирование, набризг, накат, штампування, Туповка, розпис по трафарету. Охопити відразу всі неможливо, розглянемо дві техніки: Туповка і набризг.
3
Виконують Туповка двома способами: вологим і сухим. Вологий спосіб передбачає нанесення фарби за допомогою морської або гумової губки, злегка торкаючись попереднього шару фарби, як правило, контрастного кольору . Сухий спосіб зворотний - спочатку пензлем закрашивается поверхню, а потім за допомогою злегка вологої чистої губки частина фарби знімають. Туповка дозволяє зробити обсяг на пофарбованої поверхні шляхом використання спочатку темного кольору , а потім світлого. Сухий спосіб для матової фарби не використовується.
4
Для вологої Туповка наберіть губкою трохи втиснути фарби і торкайтеся їй до стіни легкими рухами, сильно не натискаючи. Дотики повинні бути в хаотичному порядку, щоб стіна виявилася рівномірно забарвленою. Після висихання цього шару, аналогічним способом роблять другий.
5
Набризк дає ефект, подібний Туповка, але інструменти при цьому використовуються інші. Його можна виконати щіткою, пензлем, фарбопультом або пульверизатором. Кисть змочують у фарбі, надлишки віджимають. Поблизу стіни тримають дерев'яну планку, про яку стукають кисть і отримують красивий рівномірний набризг Рейку треба пересувати рівномірно, приблизно на відстані в 15 см від стіни. Використовуючи краскопульт, слід подачу фарби зробити мінімальною. Регулювання слід робити на іншій стіні, яка ще не пофарбована, або на поверхні, яку легко помити.