Як перевірити блок живлення комп'ютера самостійно. перевірка блоку живлення на комп'ютері.

Блок живлення відповідає за постачання комп'ютера електроенергією. Якщо він перегорає або виходить з ладу, дуже часто ламаються і інші елементи внутрішньої «начинки». Тому до вибору потужного і надійного блоку живлення для вашого комп'ютера необхідно підійти з великою відповідальністю.

Проводимо послідовну перевірку Перевірити блок живлення комп'ютера самостійно можна кількома способами. Один з них виглядає так. Спробуйте включати блок живлення в мережу послідовно, використовуючи при цьому звичайну лампочку розжарювання потужністю до 40 Вт Таким чином ви зведете до мінімуму ймовірність виникнення короткого замикання, в разі якого лампочка загориться повним напруженням.

Перевірити блок живлення комп'ютера можна за 5 хвилин!

Потім вам необхідно дістати вольтметр. Включайте блок живлення в мережу і вимірюйте напруга на дев'ятому контакті роз'єму материнської плати, який фахівці називають «чергове живлення». В ідеальному варіанті вона повинна складати приблизно 5 Вольт. Якщо напруга відповідає цим параметром, значить блок живлення можна підключати без зайвих побоювань. Але на простому підключенні блоку живлення його перевірка не закінчується. Дуже важливо перевірити блок живлення в момент його повного навантаження. Для цих цілей ви можете використовувати так звані навантажувальні резистори, які дозволяють визначити його надійність з великою часткою ймовірності. Фахівці радять вибирати навантажувальні резистори потужністю 20-25 Вт Вони оптимально підходять для перевірки більшості моделей блоків живлення середньої цінової категорії.

Навантажувальні резистори допоможуть перевірити блок живлення комп'ютера

Отже, щоб перевірити блок живлення комп'ютера, підключіть до нього навантажувальні резистори. Потім виміряйте навантаження, звертаючи увагу на допустимі норми, зазначені в техпаспорті блоку. Якщо отримані вами результати їм відповідають, значить цьому блоку живлення цілком можна довіряти. Якщо ви отримуєте більш високі цифри, ніж ті, які стоять в техпаспорті, то даний блок живлення може виявитися ненадежним.Стоіт відзначити, що жодна перевірка блоку живлення не зможе виявити його здатність переносити перепади напруги. Від них, як відомо, неможливо застрахувати ні блок живлення, ні будь-яку іншу домашню техніку.