Як навчити дитину математики. Як пояснити дитині Як вирішувати приклади.

У віці 4-5 років, а в деяких випадках навіть раніше, можна починати вчити дитини освоювати математичні ази. Якщо робити це у формі гри, застосовуючи предмети, добре знайомі малюкові з самого дитинства, то результат себе чекати не змусить, вже повірте.
Інструкція
1
Отже, заглибимося в суть процесу, як навчити дитини математиці. Починайте з простого. Навчіть малюка рахувати до п'яти - просто вивчити послідовність цифр, але при цьому дати дитині зрозуміти, що це і є рахунок, а цифри слідують одна за одною. Візьміть, наприклад, яблука. Викладіть їх в ряд і порахуйте вголос. Для початку їх повинно бути не більше чотирьох-п'яти, не перепрацьовувати дитини довгим математичним рядом. Кілька разів порахуйте, вказуючи на них пальцями і називаючи числа. Потім візьміть 1 яблуко, пояснюючи вголос: «У мене в руках одне яблуко». Потім друге, третє, і так далі. Проробляйте подібні маніпуляції близько трьох-чотирьох днів, поки вам не стане ясно, що малюк виявив суть того, що ви хотіли йому донести.
2
Через тиждень вже можна пробувати почати пояснювати дитині, як підсумовувати числа. Нехай для початку це будуть елементарні приклади: 1 + 1, 1 + 2. «Я беру одне яблуко і додаю до нього ще одне, виходить два яблука».
3
В принципі, можна брати будь-які предмети, але дуже бажано, щоб вони були однакові і невеликі за розміром. Наприклад, прищіпки або ті ж палички для рахунку. Навчити дитини математиці, точніше її азам таким простим методом дуже легко. Головне, запастися терпінням, проводити подібні прості заняття регулярно, а найкраще щодня у визначений для цих занять час.
4
Через пару тижнів вже можна переходити до вивчення рахунки до десяти і пробувати пояснювати малюкові, як вирішувати більш складні приклади. Якщо займатися потроху - не більше хвилин 10-15 в день, кожен раз повторюючи вивчене раніше, буквально за три місяці можна навчити дитини усього, що він повинен знати до школи в галузі математики.
Фізично розвинений опорно-руховий апарат дитини коррелятивно стимулює розвиток всіх органів і систем організму. Діти, які навчилися ходити швидко - раніше однолітків, мають більш розвинений рівень інтелекту.
Вам знадобиться
  • Взуття для малюка на твердій підошві.
Інструкція
1
Перш ніж ваш малюк навчиться сидіти, введіть в щоденну практику комплекс вправ для розвитку опорно-рухового апарату. Вправи починайте з перших тижнів життя дитини, вони дуже корисні для нього і сприяють зміцненню кістково-м'язової системи. Виконуйте комплекс спочатку по 2-3 хвилини, потім поступово збільшуйте час занять до 8-10 хвилин. Почніть з легкого масажу кінцівок, напрямок рухів повинно бути від пальців вгору: до тазостегнових суглобів ніг і до плечового суглоба рук. У міру зростання малюка, до масажу додайте елементи гімнастики. Згинайте і розгинайте ніжки дитини, виконуючи пасивний «велосипед». Імітуйте ходьбу в положенні лежачи на спині, це вправа добре зміцнює зв'язки колінних суглобів. Візьміть п'яточки малюка, нехай упреться в ваші долоні і відштовхується. Зазвичай ці вправи доставляють дітлахам задоволення. Коли дитина навчиться тримати голівку - починайте водити його, тримаючи під пахви. Рефлекторно малюк буде переставляти ніжки, спочатку по декілька секунд - потім поступово збільшуйте час.
2
У міру того, як малюк навчиться сидіти самостійно, він поступово сам буде робити спроби до переміщення. Спочатку він буде вчитися повзати, це необхідно заохочувати. У міру того, як дитина почне активно повзати - у нього розвиватимуться просторові відчуття. Не перешкоджайте повзанню дитини і не обмежуйте територію його вільних переміщень манежем. Принаймні освоєння малюком свого простору - просто захистіть його від можливих травм. Прикрийте гострі кути чимось м'яким, наприклад подушками або ковдрою. Розставте яскраві іграшки по кімнаті, це буде додатковим пізнавальним стимулом для дитини. Ніколи не сваріть малюка, якщо він що - щось робить не так. Хваліть і заохочуйте, ваша емоційна підтримка вкрай важлива для дитини.
3
Як тільки дитина самостійно спробує встати і піти - забезпечте йому опору для пересування. Це можуть бути предмети меблів, діти часто використовують їх для утримання рівноваги. Зробіть йому турнік: закріпіть одну з перекладин поперек ліжечка. Незабаром він буде сам тягнутися до неї і використовувати для опори. Підвісьте до турніка кілька невеликих іграшок, намагаючись дотягнутися до них - малюк буде все твердіше стояти на ногах. Коли він освоїть перші кроки і буде переміщатися самостійно або за руку - стимулюйте цей навик якнайчастіше. Запропонуйте малюкові самостійно котити свою коляску, зазвичай вони з задоволенням це роблять. Не прагніть використовувати ходунки. Всупереч поширеній думці про них як про тренажерах для ходьби - помічено, що діти «з ходунків» починають ходити самостійно пізніше однолітків. Це пояснюють відсутністю стимулу для дитини, а також ходунки не розвивають відчуття рівноваги. Крім того, випадки травматизму при використанні ходунків зустрічаються досить часто - дитина може в них перевернутися. Прагнення навчити свою дитину ходити швидко неодмінно дасть свої результати в плані розвитку його інтелекту.
Зверніть увагу
Взуття для перших кроків має бути з твердою підошвою, а підлога - рівним і не слизьким.
Корисна порада
Не прагніть проскочити етап повзання, для гармонійного розвитку малюка він украй важливий. Нехай все йде своєю чергою.