Як вибрати скутер. Який скутер вибрати.

Придбати новий, сучасний, прийнятний за ціною, а також стильний і привабливий скутер досить просто, так як на сьогоднішній день існує маса моделей на будь-який смак.

І європейські та інші виробники створюють унікальні транспортні засоби, які відрізняються не тільки сукупністю різноманітних властивостей і функцій, а й іншими особливостями, на які варто звернути пильну увагу. Однак, для того, щоб правильно вибрати скутер, необхідно в першу чергу визначити наступні аспекти: 1. Для кого призначений даний скутер, так як модель для підлітка - екстремала і дорослої людини повинен мати своєрідний набір функцій.2. Для яких цілей купується даний транспортний засіб? 3. Яка ціна скутера є оптимальною? 4. Чи будуть на цьому скутері пасажири, крім водія? Від цього залежить вибір конструктивних особливостей моделі.Стоіт відзначити, що багато потенційних покупців прагнуть придбати транспортний засіб, який, на їх думку, є «хорошим», проте навряд чи можна той, чи інший скутер назвати хорошим, або поганим, адже тут величезне значення має чітка градація цілей використання транспорту, скутер - це індивідуальне пріобретеніе.После визначення основних параметрів вибору, варто звернути увагу і на конструктивні особливості скутера. Незалежно від того, яка модель є наймоднішою на сьогоднішній день, варто пам'ятати про основне призначення скутера - пересування по місту на низькій швидкості, саме тому популярність зберігають моделі, двигун яких має об'єм не перевищує 50см3, збільшений об'єм двигуна в рамках міста є зайвою тратою грошей, однак, якщо скутер буде використовуватися за містом для пересування по швидкісній трасі, можна вибрати і дорожчу модель.Еслі говорити про ціну нового скутера, то оптимальним варіантом тут можна назвати моделі з Японії. Китайські скутери стоять на порядок дешевше, однак їх якість істотно поступається японскому.В випадку, якщо вам необхідно вибрати скутер для заміських поїздок, варто звернути пильну увагу на конструктивні особливості передньої вилки, а також і фільтра. Це дуже важливо, так як фільтр скутера, призначеного для міських поїздок, розташовується в нижній частині транспорту, що в умовах заміської експлуатації призведе до необхідності міняти цей елемент дуже часто. Що стосується конструкції вилки, то оптимальним варіантом тут є маятникова, так як саме вона забезпечує оптимальне і комфортне маневрування навіть для самих нерівних дорог.Для скутера, який буде підкорювати дороги міста, особливе значення мають конструктивні особливості гальм, а також показники розгону і максимальної швидкості . Серед моделей з Японії нескладно знайти відмінний варіант нового стильного і надійного скутера для будь-яких доріг і для будь-яких людей від новачків до професіоналів.

При виборі скутера потрібно звернути увагу на його потужність і тип передньої вилки. Для експлуатації в умовах загорода важливо місце розташування повітряного фільтра. Варто враховувати і можливість розміщення на транспортному засобі пасажира.
При виборі скутера потрібно враховувати, хто буде на ньому їздити: чоловік, жінка або підліток. Чи планується експлуатувати транспортний засіб тільки на дорогах мегаполісу, або їздити тільки на дачу і риболовлю? Першорядне значення має сума, яку планується витратити на покупку.

Двигун і вилка

В першу чергу при виборі скутера потрібно звернути увагу на ці параметри. Скутер з досить потужним двигуном - близько 7 кінських сил все одно не буде споживати понад 3 л бензину на 100 км, а швидкість в умовах міста приємно здивує. Потужний скутер більш маневрений, що теж важливий показник на міських дорогах. Найбільшою популярністю користується транспортний засіб із середнім об'ємом двигуна - 125 кубів. Машина економ-класу з двигуном в 25 кубів не найкращим чином покаже себе на дорозі. Якщо скутер вибирається для дачі, потрібно звернути увагу на передню вилку і розташування повітряного фільтра. Якщо заборник повітряного фільтра розташований занадто низько, то через велику запиленості заміських доріг його доведеться дуже часто змінювати. Передня вилка такого транспортного засобу повинна бути важільної - маятникової - що дозволить плавно і м'яко долати нерівності дороги. З телескопічною же буде відчуватися кожен камінчик. Якщо планується експлуатувати машину як в умовах міста, так і по бездоріжжю, а питання в ціні не варто, варто вибрати варіант з посиленою телескопічною вилкою.

Моделі

Для поїздок на дачу найкраще вибирати скутери Honda Lead і Honda Tact . Такі машини надійні, невибагливі і ідеально підходять як для початківців, так і для людей більш старшого покоління. Для міста підійде модель з телескопічною передньою вилкою і дисковим гальмом, така як Honda Dio. Не менш популярні моделі Yamaha. Останні здебільшого спеціально створюються для міста, мають спортивним ухилом і молодіжним дизайном. У таких скутерів хороша динаміка розгону, а максимальна швидкість може перевищувати 60 км/год. Єдиний мінус полягає в тому, що в порівнянні з Honda, Yamaha більш вимогливий до якості бензину і погано заводиться при низьких температурах. Що стосується місткості, треба сказати, що японці не роблять повністю двомісних скутерів, але можна вибрати полуторну модель, на якій цілком зручно розміститися вдвох, наприклад Honda Lead або Suzuki Address. У останніх моделей дуже великі сидіння. До речі, у японських скутерів і стан електрики краще і проблем з підбором запчастин не виникне.