Як перевірити версію прошивки комп'ютера.

Під прошивкою розуміється весь вміст віртуальної пам'яті комп'ютера, ноутбука або будь-якого іншого електронного приладу. Тому власною версією прошивки може володіти не тільки комп'ютер, але і мобільний телефон, навігатор і навіть калькулятор.

Як здійснюється прошивка Щоб перевірити версію прошивки самостійно, необхідно знати, що вона здійснюється самими різними способами. Вибір конкретного методу прошивки в чому залежить від сформованих переваг самого виробника електроніки, від потужності комп'ютера і деяких інших факторів. Тому й визначати поточну версію прошивки можна по-різному, починаючи від простого візуального огляду мікросхеми пам'яті і закінчуючи використанням складних діагностичних програм.

Перевірити версію прошивки можна навіть візуально!

Неймовірно, але факт: перевірити версію прошивки самостійно можна і візуальним способом. Для цього просто зніміть захисну кришку з комп'ютера і уважно огляньте материнську плату. Це найважливіша частина будь-якого комп'ютера, до якої кріпляться всі інші деталі, включаючи мікросхему пам'яті. На ній в обов'язковому порядку повинна бути наклеєна фірмова голографічна наклейка, логотип компанії-виробника пам'яті. Цих компаній не так і багато, найбільшими з них вважаються Award Software (AwardBIOS), American Megatrends Inc. (AMI BIOS) і Microid Research (MR BIOS). Якщо на наклейці ви не помічаєте видимих оку подряпин, надривів або інших механічних пошкоджень, значить ніякі маніпуляції з пам'яттю не відбувались. Відповідно, версія прошивки на даному комп'ютері відповідає заводських налаштувань.

Ще один спосіб перевірити версію прошивки

Інший спосіб перевірки поточної версії прошивки можна реалізувати безпосередньо в системі BIOS. Відкрийте його головне меню і знайдіть розділ Software Revisions. У його найперших рядках і буде вказана дата прошивки комп'ютера. Порівняйте її з датою випуску комп'ютера, зазначеної в його технічному паспорті. Якщо вони збігаються або приблизно порівнянні, то цілісність прошивки не порушувалася.