Як вставити в блискавку собачку. Як вставити бігунок в блискавку метражем.

Буває прикро, коли є виріб з блискавкою, а собачки (бігунка) на ній немає. Собачка може зіскочити з рейок, загубитися або бути зламана. Дуже часто виріб з блискавкою без собачки несуть в ательє. Майстер на її місце вшивається нову, або змінює на старій собачку . Спробуємо розібратися, як можна замінити собачку в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • Плоскогубці, нова або рідна собачка, нитки, голка.
Інструкція
1
Якщо блискавка роз'ємна і собачка просто зіскочила і залишилася у вас в руці, всуньте її зверху на ту сторону, де знаходиться роз'ємний обмежувач з гніздом. Бігунок повинен йти плоскою стороною вниз. Собачка легко зісковзне по ланках.
2
Якщо собачка загубилася або поламалася, в процесі використання, придбайте новий бігунок. У цьому вам може допомогти продавець. Він по блискавки підбере відповідний номер бегунка.Еслі блискавка нероз'ємна або продається метражем, придбайте стільки бігунків, скільки вам буде потрібно. Наприклад, на чохлах часто ставлять два бігунка, ковзаючі назустріч один одному.
3
Уважно подивіться на ту сторону тасьми, куди вдела бігунок. Зверху на рейці, швидше за все, зіскочив обмежувач. Він утримує собачку у верхньому положенні. Якщо обмежувач зрушився, поправте його за допомогою пассатижей так, щоб собачка знов не вискочила. Якщо обмежувач загубився, зробіть закріпку голкою з ниткою. Закріпку виконайте через край тасьми в кілька разів. Вона не дасть знову зіскочити бігунку.
4
У випадку з нероз'ємної блискавкою, трохи роз'єднаєте кінці рейок і вставте кожен в собачку . Акуратно рухайте вниз бігунок. Він буде йти із зусиллям. Не перестарайтеся з силою натиску, щоб не зіпсувати рельси.Еслі бігунок незважаючи на зусилля не хоче рухатися, злегка розігніть прорізи на собачці (куди вставляються рейки). Посуньте собачку вниз і підібгайте прорізи плоскогубцями до вихідного стану.
Зверніть увагу
При покупці собачок звертайте увагу на номер і назва. Бігунки розрізняються залежно від типу блискавок: тракторні, металеві або кручені.
Корисна порада
Блискавку з витертими або загубленими зубцями доведеться замінити. Занадто тугу або погано закривається блискавку можна підрегулювати, підібгавши пассатижами бігунок.