Як дізнатися материнську плату на ноутбуці.

У користувача портативного комп'ютера або у працівника сервісу по ремонту ноутбуків може виникнути потреба дізнатися назву моделі материнської плати. Це актуально у випадку, якщо ноутбук функціонує. Пропонована інструкція розповість, яким чином визначити материнську плату в ноутбуці без втручання в його апаратну частину. Розглянемо це для операційної системи Windows і програми CPU-Z - вона вельми поширена в Мережі, має малий розмір і безкоштовна.
Вам знадобиться
  • Встановлена операційна система сімейства Windows;
  • Підключення до інтернету;
  • Встановлений браузер;
Інструкція
1
Встановіть з'єднання з інтернетом штатним чином, яким воно передбачене у вашій системі Windows.
2
Запустіть браузер і в рядку введення адреси введіть http://cpuid.com/softwares/cpu-z.html, потім натисніть Enter. Перед вами з'явиться сайт програми CPU-Z. У правій колонці відкрилася сторінки знайдіть варіант програми зі словом "setup". Він розташовується відразу під заголовком "Download latest release". Перейдіть по першому варіанту завантаження англійській версії програми. Після завершення завантаження запустіть скачав файл і дотримуйтесь інструкції по установке.На «Робочому столі» з'явиться ярлик запуску програми. Запустіть її. Відкриється головне вікно програми, яке містить декілька інформаційних розділів. Перемикання між ними організовано у вигляді вкладок. Відразу після запуску програми відобразиться перша вкладка - CPU.
3
Перейдіть на вкладку Mailboard, якшо по ній лівою кнопкою «миші». Відобразиться три підрозділи інформації про характеристики материнської плати, встановленої на ноутбуці: - Motherboard (Основні відомості про материнську плату); - BIOS (Відомості про постачальника і версії BIOS); - Graphic Interface (Відомості про графічному інтерфейсі) .В Motherboard в перших двох рядках одержимо вичерпні дані про виробника плати - Manufacturer і модель плати - Model.
4
Даних відомостей буде достатньо, щоб дізнатися, яка материнська плата використана виробником вашого ноутбука. Запишіть їх собі і збережіть. Адже не виключено, що в подальшому ця інформація виявиться корисною. Наприклад, якщо ноутбук вийде з ладу, то вже буде відомо, яку плату замовляти для заміни - у разі самостійного ремонту. Якщо дані передати працівникам сервісної служби, то це дещо прискорить ремонт.
Псмотреть материнську плату неважко. Зазвичай це найбільша плата в комп'ютері. Однак, не завжди є можливість розібрати комп'ютер. Наприклад, якщо комп'ютер на гарантії чи це - ноутбук. В цьому випадку, знадобляться спеціальні тестові програми.
Вам знадобиться
  • Фігурна викрутка або встановлена програма Everest.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб - перезапустите комп'ютер. Багато материнських плат при запуску виводять на екран логотип з назвою. Вам залишається тільки запам'ятати його.
2
Якщо такого логотипу немає, спробуйте визначити тип своєї материнської плати за допомогою програми Everest. Тоді Вам не знадобиться розкривати корпус комп'ютера. Запустіть Everest, дочекайтеся, поки програма визначить всі комплектуючі Вашого комп'ютера. Назва материнської плати можна побачити в розділі «Системна плата» або на самому початку його видають програмою отчета.Подобним чином визначити марку материнської плати можна за допомогою програм SiSoft Sandra або hwinfo32.
3
Якщо ж програми не можуть визначити материнську плату (що іноді буває на комп'ютерах фірмової зборки), то залишається тільки розкривати корпус комп'ютера. Насамперед відключіть комп'ютер і від'єднайте його від електричної мережі! Навіть у вимкненому комп'ютері, якщо від нього не відключити живлення, є напруги достатні, щоб вивести з ладу материнську плату при замиканні. Відверніть фігурної викруткою кріпильні гвинти лівої кришки корпусу комп'ютера (або руками, якщо у вас спеціальні гвинти з великою головкою). Обережно нахиліть кришку назад на пару сантиметрів і зніміть її. Велика плата, на якій встановлено більшість комплектуючих - це і є материнська плата комп'ютера. Виробник її зазвичай написаний білою фарбою на радіаторі північного моста, а модель - між слотів розширення. Якщо ж через пил назва прочитати неможливо, її можна видалити за допомогою м'якого пензлика і потоку повітря, наприклад, з фена.
Зверніть увагу
Якщо ж у вас ноутбук, то розкривати його корпус самостійно вкрай небажано, і краще дізнатися марку його материнської плати на сайті виробника, де зазвичай мається вся необхідна інформація.