Як поліпшити голос для співу. Як навчиться змінювати свій голос без відео.

Вокал - від латинського « голос » - найдавніший музичний інструмент, доступний людині. Діапазон людського голос а досягає трьох октав. Крім звичайних технічних прийомів (легато, стаккато, фільотури, трелі, мелізми), голос у доступно виконання поетичного тексту, тобто передача словесної інформації. Тому в будь-якому творі для голос а з супроводом він виконує провідну партію. Поліпшити голос допомагають спеціально підібрані вправи, вокальні та дихальні, а також особливий раціон.
Інструкція
1
Основні вокальні школи (естрадна, народна й академічна) не рекомендують їсти протягом години-двох перед співом. Крім того, прийнята перед співом їжа не повинна бути надмірно жирною або солодкою, обжигающе гарячої або крижаний. Жир і цукор залишаються на зв'язках у вигляді слизу, а температурні надмірності погіршують еластичність зв'язок. Водночас рекомендується випити стакан теплого молока з маслом (або без нього). Молочна кислота за час очікування зчистити з голос ового апарату зайву слиз. Після цього краще не їсти.
2
Дихальні вправи обов'язково повинні випереджати початок співочої роботи, хоча в багатьох випадках цей етап педагогами ігноруються. Систему дихальних вправ, яка стала посібником як для співаків, так для акторів і дикторів, розробила співачка і лікар Наталя Стрельникова. Вправи її комплексу знаходяться у вільному доступі в інтернеті і продається в книжкових магазинах.
3
Співочі вправи для зміцнення голос а підбирає педагог. Загальні положення такі: скачки на широкі інтервали (кваінти, октави) з елементами гліссандірованія і плавні спадні руху. Рекомендується на висхідному русі випинати живіт вперед. Тоді внизу створиться тиск, на яке «обіпреться» голос .
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=UZKYyZdPG4o
Вокал від латинського vox (голос) - найдавніший з відомих людині музичних інструментів. Його принципова відмінність - здатність відтворювати вербальну (словесну) інформацію одночасно зі звуковисотної. Відомі випадки, коли вокалісти, особливо оперні співаки, по силі і тривалості звучання перевершували виконавців на мідно-духових (найгучніших в симфонічному оркестрі) інструментах. Поліпшення голосу - постійний процес і результат роботи співака.
Інструкція
1
Займатися вокалом необхідно тільки під керівництвом досвідченого педагога. Почавши займатися самостійно, ви ризикуєте або займатися не в повну силу, або перетрудити голос. В обох випадках ви втратите час і сили даремно, бо погано розрахували навантаження.
2
Вибираючи педагога, попередньо прослухайте, як він виконує пісні в сюжеті вас стилі. Якщо вам щось не подобається, краще відмовтеся від його послуг і продовжите пошук. Якщо в його голосі ви чуєте якісь дефекти, то будьте впевнені, він передасть їх вам. Взагалі більшість педагогів навчають учнів не тій манері, яка їм потрібна, а тієї, до якої звикли.
3
Займатися потрібно з задоволенням. Якщо спів викликає у вас дискомфорт, значить, щось ви робите неправильно. Не соромтеся говорити про свої відчуття викладачеві. Він допоможе подолати блоки, розслабити м'язи, розвинути діапазон і силу голосу.
4
Вибирайте репертуар відповідно до свого смаку і оглядкою на свої здібності. У пісні має бути елемент, над яким вам доведеться потрудитися. При цьому не вибирайте пісні, які явно не зможете зіграти: із занадто широкої теситурою, занадто високими або низькими кордонами, занадто віртуозними штрихами.
5
Займайтеся потроху щодня. У дні хвороби краще відмовитися від співу, особливо якщо хвороба пов'язана з органами черевної порожнини та дихальної системи.