Як перевірити температуру процесора. Перевірка температури процесора.

Стабільна робота процесора залежить від його системи охолодження і підтримки оптимальної робочої температури. При установці процесора на материнську плату, його верхня частина покривається спеціальною термопастой, на яку приклеюється радіатор пасивного охолодження. Зверху встановлюється вентилятор (кулер), за допомогою якого відбувається відвід тепла від процесора.

В процесі експлуатації під впливом тепла і пилу відбувається порушення при відведенні тепла в системі охолодження, які спочатку непомітні, але накопичуючись, позначаються на продуктивності роботи процесора. Його робоча температура повинна знаходитися в переділах 45-65 градусів за Цельсієм. Добре і якісно зібраний комп'ютер стабільно утримує температуру процесора не вище 50 градусів навіть при проведенні стрес-тестів. У разі перевищення цього показника, потрібно шукати і усувати причину перегріву. Це може бути як пересихання термопасти, так і забитий пилом радіатор чи який вийшов з ладу вентилятор системи охлажденія.Чтоби перевірити температуру процесора на відповідність її оптимальним параметрам, досвідчені користувачі можуть в системі BIOS увійти в параметри материнської плати і подивитися значення температури на поверхні. Але не варто забувати, що увійти в систему BIOS можна лише при завантаженні, коли процесор кімнатної температури, тобто така інформація ніякої користі не несе. Можна також увійти в BIOS, перезагрузив систему через кілька годин роботи, але тоді втрачається наочність вимірювань. Адже при такому підході не можна оперативно заміряти температуру при зміні режимів роботи з різними додатками і программамі.Можно перевірити температуру процесора самостійно, за допомогою програми моніторингу, які поставляються разом з материнською платою. Вона в режимі реального часу покаже температуру, а також дозволить накопичити статистику для більш ретельного аналізу зниження проізводітельності.Также існує велика кількість універсальних платних і безкоштовних програм, наприклад, Everest (колишня Aida32) або Motherboard Monitor. З їх допомогою також можна наочно перевірити робочу температуру і встановити критичний поріг, при досягненні якого програма подасть світловий і звуковий сигнал. Якщо програми не будуть показувати температуру, значить, в системі не встановлені драйвера для чіпсета материнської плати. Потрібно скористатися настановним диском для неї і перевстановити драйвера, або завантажити оновлення з офіційного сайту виробника.

Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=TbTTFbUwjx4
Щоб запобігти перегріву і псування устаткування, встановленого в комп'ютері, рекомендують періодично перевіряти його температуру. Для цього можна використовувати кілька програм.
Вам знадобиться
  • - AMD Over Drive;
  • - Speed Fan.
Інструкція
1
Якщо у вашому комп'ютері встановлений процесор фірми AMD, то встановіть утиліту AMD Over Drive. Завантажити цю програму можна з офіційного сайту компанії AMD www.ati.com. Перезавантажте комп'ютер і запустіть викачане додаток.
2
Зачекайте, поки програма збере інформацію про встановлений обладнанні. Для визначення температурних показників центрального процесора відкрийте меню CPU Status. Якщо ви використовуєте багатоядерний процесор, то програма відобразить температуру кожного окремого ядра.
3
Щоб з'ясувати температуру відеокарти, відкрийте меню GPU Status. Якщо ви використовуєте ноутбук з двома видеоадаптерами, то програма відобразить температуру використовуваної (активної) відеокарти. Якщо температура деяких пристроїв перевищила допустимі норми, то відкрийте меню Fan Control. Збільште швидкість обертання лопатей потрібного кулера, пересунувши повзунок під його графічним зображенням.
4
В тому випадку, якщо в комп'ютері встановлений процесор фірми Intel, то скористайтеся програмою Speed Fan. Встановіть та запустіть цю утиліту. В меню «Показники» будуть відображені пристрої, до яких підключені температурні датчики , і вентилятори, встановлені в комп'ютері.
5
Для збільшення швидкості обертання вентилятора кілька разів натисніть стрілочку «Вгору». Почекайте деякий час, поки температура пристрою знизиться до нормального стану. Пам'ятайте про те, що допустимі показники температур різні для кожного обладнання. Наприклад, температура 60 градусів Цельсія є прийнятною для центрального процесора, але недопустима для жорсткого диска.
6
Якщо ви не хочете постійно стежити за показниками температурних датчиків, то встановіть галочку напроти пункту «Автоскорость вентиляторів». Програма буде автоматично підвищувати швидкість обертання кулера, щоб запобігти перегріву пристроїв.