Як встановити з'єднання з мережею. Як створити веденого користувача в мережевих підключеннях.

В сучасних офісах більшість комп'ютерів, що працюють під операційною системою Windows, підключені до загальної мережі. З її допомогою здійснюється обмін файлами і папками між комп'ютерами, користувачі виходять в Інтернет, викачуються поновлення для прикладних програм і драйвера для встановленого обладнання.

Трапляються ситуації, коли може знадобитися підключити до мережі новий комп'ютер, або навіть цілі мережі, якщо в одному офісі їх встановлено декілька, не поєднаних між собою. Щоб встановити з'єднання з мережею, наприклад, при установці нового комп'ютера, потрібно за допомогою кнопки «Пуск» увійти до «Панель управління» і вибрати «Мережа та підключення до Інтернету». У вкладці, потрібно двічі клацнути кнопці «Створити нове підключення». З'явиться додаток «Майстер нових підключень», який і буде супроводжувати користувача до закінчення створення мережевого підключення. Для продовження установки потрібно натиснути кнопку «Далі». У новому вікні буде запропоновано вибрати тип мережевого підключення. Залежно від завдань і способу підключення, потрібно поставити галочку навпроти одного з чотирьох видів:

  • підключити до Інтернету;
  • підключити до мережі на робочому місці;
  • встановити домашню мережу або мережу для малого офісу;
  • встановити пряме підключення до іншого комп'ютера.

Вибравши тип з'єднання, наприклад, «Пряме підключення» з'явиться наступне вікно установки, в якому потрібно вибрати «Додаткові параметри підключення» - або підключитися безпосередньо, або дозволити іншим комп'ютерам мережі підключатися до цього комп'ютера. Якщо підключення планується тільки для передачі файлів і папок, або будь-який інший інформації, тоді потрібно вибрати «Підключитися безпосередньо». В наступному вікні потрібно встановити, в якій ролі виступає новий комп'ютер - ведений, т.е той, на якому зберігається потрібна інформація, або ведучий, на який планується її перемістити (скопіювати). Залежно від вибору, в наступних вікнах потрібно буде або вказати ім'я веденого комп'ютера, або вибрати пристрій для прямого підключення. Це може бути як паралельний порт (LPT1), так і послідовний порт (COM1). Також потрібно вибрати користувачів (за обліковими записами), яким буде дозволено підключатися до цього комп'ютера. Якщо йдеться про ведучого комп'ютері, то потрібно буде вказати ім'я веденого і вибрати тип підключення - LPT1 або COM1. Після вибору, додаток «Майстер нових підключень» проінформує про закінчення настройки мережевого підключення. Натиснувши кнопку «Готово» можна приступати до спільної мережевої роботи.