Як змалювати картинку. Змалювати малюнок олівцем для початківців.

Малювання - доля не тільки художників, а й будь всебічно розвиненої особистості. Уміння тримати в руках олівець і проводити лінії на папері - достатній рівень для початківців. Існує кілька спеціальних методів, які можуть допомогти новачкам і всім бажаючим. Наприклад, малювання по сітці. По суті воно є копіюванням, але навіть художники часто користуються цим методом.
Вам знадобиться
  • 1. Прозора плівка (мультіфора) або калька.
  • 2. Лінійка.
  • 3. Простий олівець.
  • 4. Чистий аркуш паперу для вашого малюнка.
  • 5. Малюнок-оригінал.
Інструкція
1
Расчертите прозору плівку (кальку), щоб вийшла сітка з клітин. Чим більше дрібних і складних елементів містить малюнок-оригінал, тим менше повинні бути клітини. Оптимальними будуть клітини розміром 2х2 см.
2
Накладіть вже розкреслену плівку на оригінал і переведіть малюнок. Малювати по плівці олівцем складно. Для цього краще використовувати тонкий маркер на спиртовій основі. Він швидко сохне і не буде розмазуватися по плівку випадковим рухом руки. Ваш шаблон готовий.
3
Наступний крок - расчертите аркуш білого паперу сіткою з квадратів. Вона повинна бути ідентичного розміру, що й на шаблоні. Якщо вам потрібно збільшити масштаб малюнка, збільште розмір сітки на аркуші, дотримуючись співвідношення. Якщо ви боїтеся заплутатися у сітці, прономеруйте її по горизонталі і вертикалі цифрами та літерами, як в грі морський бій.
4
Тепер акуратно копіюйте положення ліній в клітинах з оригіналу ваш лист. Почати краще з країв і великих (основних) ліній, поступово переходячи до більш ретельного опрацювання. Малюнок може вийти злегка незграбний, тому по закінченні копіювання подправьте плавність ліній і лінії сполучення в малюнку.
5
Після нанесення лінійного малюнка пора перейти до штриховке. Почати варто з світлих тонів. Переходячи до тіней і найтемнішим деталям, використовуйте м'які олівці (позначаються буквою B). Намагайтеся наносити штрихи за формою предмета, підкреслюючи вигини, це додасть об'єму і реалістичності в малюнок.
Корисна порада
Якщо оригінал малюнка є в електронному вигляді, можна накласти сітку в програмі CorelDRAW і роздрукувати шаблон.