Як дізнатися тип оперативної пам'яті. Як дізнатися тип пам'яті встановленої.

У користувача комп'ютера може виникнути потреба збільшити в ньому розмір оперативної пам'яті. Потрібен дотриматися умови сумісності з уже встановленими модулями. Вони бувають різного типу і тактової частоти. Пропонована інструкція розповість, яким чином визначити тип оперативної пам'яті, яка встановлена і успішно функціонує. Розглянемо це для операційної системи Windows і програми CPU-Z - вона вельми поширена в Мережі, має малий розмір і безкоштовна.
Вам знадобиться
  • Встановлена операційна система сімейства Windows;
  • Підключення до мережі Інтернет;
  • Встановлений браузер;
Інструкція
1
Встановіть з'єднання з інтернетом штатним чином, яким воно передбачене у вашій системі Windows.
2
Запустіть браузер і в рядку введення адреси введіть http://cpuid.com/softwares/cpu-z.html, потім натисніть Enter. Перед вами з'явиться сайт програми CPU-Z. У правій колонці відкрилася сторінки знайдіть варіант програми зі словом "setup". Він розташовується відразу під заголовком "Download latest release". Перейдіть по першому варіанту завантаження англійській версії програми. Після завершення завантаження запустіть скачав файл і дотримуйтесь інструкції по установке.На «Робочому столі» з'явиться ярлик запуску програми. Запустіть її. Відкриється головне вікно програми, яке містить декілька інформаційних розділів. Перемикання між ними організовано у вигляді вкладок. Відразу після запуску програми відобразиться перша вкладка - CPU.
3
Перейдіть на вкладку Memory, якшо по ній лівою кнопкою «миші». Відобразиться два підрозділу інформації про параметри оперативної пам'яті, встановленої на вашому комп'ютері: - General (Основні відомості) и- Timings (Параметри фізичної організації) - тайминги, тимчасові затримки сигналу мікросхем оперативної пам'яті, а також робоча частота (DRAM Frequency), на якій мікросхеми функціоніруют.В General поруч з пунктом Type і буде цікавий для нас параметр типу оперативної пам'яті. Це може бути DDR, DDR2, DDR3 або DDR4. Для більш докладних відомостей можете перейти на наступну вкладку - SPD, якшо по ній лівою кнопкою «миші». Тут можна дізнатися інформацію окремо по кожній планці пам'яті, якщо їх встановлено більше однієї. Для цього скористайтеся спадаючим меню Memory Slot Selection.
Зверніть увагу
Якщо при додаванні нових модулів не дотримати принципу подібності з вже встановленими, то функціонування комп'ютера, найімовірніше, втратить свою стабільність. Не виключено, що він і зовсім відмовиться включатися.
Корисна порада
Даних відомостей буде достатньо, щоб зорієнтуватися у вимогах до додається пам'яті. Або надавати ці відомості продавцям комп'ютерних компонентів, а вони вже виберуть модулі пам'яті сумісні з вашим комп'ютером.
Якщо ви вирішили підвищити продуктивність системи і придбати додаткові модулі оперативної пам'яті (ОП), то вам слід знати тип пам'яті , яка вже встановлена на вашому комп'ютері. Без цього ви просто не підберете ОП, яка буде сумісна з вашою системою. Також в деяких випадках тип ОП потрібно знати при її розгоні.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - програма CPU-Z;
  • - програма AIDA64.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб дізнатися про тип е пам'яті - подивитися в BIOS. Правда там вказується тільки основна інформація про тип е пам'яті . Увімкніть комп'ютер. У перші секунди після включення натисніть клавішу Del. На ноутбуках для входу в BIOS може використовуватися інша клавіша. Розділ, де знаходиться інформація про пам'яті , залежить від версії BIOS і моделі системної плати. Дуже часто вона знаходиться у вкладці Advanced, де потрібно вибрати параметр Memory controller.
2
Дуже зручна і корисна утиліта, за допомогою якої можна легко дізнатися тип пам'яті , називається CPU-Z. Знайти її легко можна в інтернеті. Деякі версії програми вимагають установки, інші - запускаються прямо з розпакованої з архіву папки.
3
Запустіть програму. В меню CPU-Z виберіть вкладку SPD. У верхньому лівому кутку вікна розташована стрілочка. Коли ви натискаєте по цій стрілочки, з'являється номер слота підключення ОП. Вибравши слот, ви зможете подивитися повністю всю інформацію про модуль пам'яті , який встановлений в ньому.
4
Ще одна програма, яка допоможе дізнатися тип пам'яті , називається AIDA64. Знайдіть її в інтернеті і скачайте. Встановіть програму на ПК, потім запустіть. Після її запуску дочекайтеся завершення процесу сканування системи.
5
У лівій частині вікна програми знайдіть рядок «Системна плата». Клікніть лівою кнопкою мишки по стрілочки, яка розташована поруч з рядком. В меню оберіть рядок SPD. У правому вікні з'явиться інформація про пам'яті . Вікно буде розбито на чотири розділи. У першому розділі ви зможете вибрати один з підключених модулів ОП. У другому розділі буде написана основна інформація про пам'яті , у третьому - інформація про її таймінг. Ну а в останньому розділі буде список функцій модулів пам'яті . Якщо певна функція підтримується модулем ОП, поряд з назвою функції стоятиме прапорець.