Як побудувати будинок з каркаса.

Каркасна технологія побудови будинків сьогодні впевнено займає лідерські позиції. Це зовсім не дивно, якщо врахувати, що каркасні будинки за своїми експлуатаційними якостями нітрохи не поступаються традиційним цегляним і бревенчатим, а будуються набагато простіше і швидше.
Інструкція
1
В якості будівельного матеріалу для каркаса можуть використовуватися як дерев'яний брус, так і металеві профілі. Це залежить від будівельного проекту будинку, використовуваних матеріалів і технології. Каркас зводиться відразу цілком від фундаменту до даху. Тому ще до того як приступити до його створення, необхідно точно визначитися з проектом будинку: розмір корисної площі, поверховість, особливості споруди. Наприклад, можна побудувати будинок з каркаса, що включає цокольний поверх під господарські потреби. Але для цього буде потрібно закладка фундаменту особливого типу і це треба враховувати при проектуванні.
2
Компоненти силового каркаса надають просторову жорсткість всієї конструкції майбутнього будинку. Для кращого розподілу навантажень по несучих елементів встановлювати опорні стійки краще на однаковій відстані розміром від 0,5 до 1 метра. Конкретна величина залежить від товщини стійки.
3
В якості первинної обшивки може використовуватися цементно-стружкова плита або фанера. При використанні мінераловатних теплоізоляційних плит найбільш оптимальним буде крок між несучими опорами розміром 1,22 см. Установку каркасних опор слід починати з кутів будинку, ретельно вивіряючи їх вертикальність будівельним рівнем або схилом. Для кутових стійок використовується квадратний брус розміром 150х150 мм. або 200х200 мм. Вибір розміру обумовлений товщиною планованого утеплювача.
4
Підставою каркасної стіни є нижня обв'язка, що складається з дерев'яного бруса. Перед установкою обв'язки попередньо створюється гідроізоляційний шар між нею і фундаментом. В якості гідроізоляційного матеріалу зазвичай використовується руберойд, який укладається в 2-3 шари. Для більшої стійкості бруси нижньої обв'язки прикріплюються до фундаменту за допомогою анкерів. Важливо стежити, щоб бруси встановлювалися строго вертикально. Для цього використовується будівельний кутник.
5
Стіни каркасного будинку зводяться в кілька шарів у вигляді сендвіча. Це забезпечує їм високу теплоізоляцію при невеликій товщині. Тому перед тим як встановлювати теплоізоляційні плити з внутрішньої сторони будинку монтується спеціальний пароізоляційний шар. Як основний утеплювача переважніше використовувати мінераловатні теплоізоляційні плити на кам'яному або скляному волокні. Останнім кроком в чорновий обробці каркасного будинку є створення вітро-і гідрозахисної дихаючої мембрани. Після того як повністю змонтовані всі верстви стін і покрівлі, можна переходити до прокладання інженерних комунікацій та внутрішнього оздоблення будинку.
Зверніть увагу
На сторінках нашого сайту Ви знайдете вичерпну інформацію про технології каркасного будівництва будинку. Норми і допуски взяті на основі канадського і фінського досвіду будівництва, а також були враховані рекомендації з зводу правил по проектуванню і будівництву будинків СП 31-105-2002 "Проектування і будівництво енергоефективних, одноквартирних, житлових будинків з дерев'яним каркасом" ...
Корисна порада
Будівництво каркасних, канадських, каркасно-щитових, каркасно-панельних і каркасно-збірних будинків за канадською технологією дозволяє зводити, як великі котеджі, так і недорогі заміські будинки, що перевершують за якісними характеристиками і не поступаються за зовнішнім виглядом цегельним будинкам . Основа каркасного будинку - це дерев'яний каркас з розмірних або, в залишених видимих частинах, струганих пиломатеріалів.
При будівництві каркасного будинку необхідно встановити силовий каркас, правильний монтаж якого забезпечить жорсткість конструкції і розподілить силове навантаження несучих стін, крокв і перекриттів, що буде гарантією міцності і довговічності зводиться.
Вам знадобиться
  • - матеріал для виготовлення каркаса;
  • - проемние ригелі;
  • - балки перекриття.
Інструкція
1
Для будівництва каркаса підготуйте необхідний матеріал. Каркас можна встановлювати з бруса, спеціального профілю або швелера. Вам будуть потрібні кутові стійки, які повинні бути дуже міцними, проміжні стійки, верхня і нижня обв'язка, ригелі для прорізів, балки для перекриття.
2
Підставою для ваших каркасних стін служитиме нижня обв'язка. Кріпите її до фундаменту за допомогою анкерів. Щоб каркас не намокає, попередньо ізолюйте обв'язку від фундаменту за допомогою гідроізолюючих матеріалів. Можна використовувати 2-3 шари руберойду. Щоб перевірити правильність установки, скористайтеся будівельним косинцем. Для цього скріпіть кінці дроту зі сторонами 5, 4 і 3 метри.
3
Встановіть кутові стійки за розміром вашого будови. Правильність установки перевіряйте схилом або лазерним рівнем.
4
Між кутовими стійками закріпіть проміжні. Крок між несучими силовими конструкціями робіть відповідно до матеріалу, яким ви будете обшивати будинок. Якщо між стійками будуть розташовані плити, крок можна зробити по ширині плит.
5
При обшивці цементно-стружкової плитою крок між стійками робіть 1,25 м. Рівне така ширина у даного матеріалу (ЦСП), якщо ви його придбали в будівельному супермаркеті і витримана технологія виготовлення по ГОСТу.
6
Для орієнтоване-стружкової плити, виготовленої в умовах масового виробництва, крок дорівнює 1,22 м.
7
Сполучайте несучі конструкції за допомогою оцинкованих з'єднувачів, які можуть бути виконані у формі таврової пластини або кутника з підсилювачем. Для дерев'яних балок можете використовувати скоби.
8
Слідом встановлюйте дерев'яні балки перекриття. Після чого підсильте каркас проміжної поперечної обв'язкою.
9
Ригелі для дверних і віконних прорізів встановлюйте в міру монтажу конструкції.