Як перевірити працездатність материнської плати. перевірка материнської плати на працездатність.

Для здійснення перевірки у вас повинен бути робочий блок живлення і справний процесор.
Інструкція
1
Для початку необхідно пошукати видимі дефекти на материнській платі. Перевірте всі конденсатори на предмет роздутості. В основному вони і стають причиною непрацездатності системної плати. Якщо при огляді ви виявили роздуті конденсатори, то плату вам потрібно замінити тому, що працювати вона вже стабільно точно не стане.
2
Скиньте налаштування CMOC. Джампер знаходиться поруч з батарейкою на системної платі та маркується CCMOS або ж CLR_CMOS. На ньому знаходяться три контакти, де перший і другий замкнуті в стандартному режимі. Для скидання налаштувань замкніть другий і третій контакти на кілька секунд, далі поверніть джампер в попереднє положення.
3
Вимкніть від мережі блок живлення. Від'єднайте від системної плати все шлейфи, залиште тільки харчування. Також відключіть від неї всі пристрої. Вийміть оперативну пам'ять і всі плати з слотів. У ній встановленим повинен залишитися тільки процесор. Включіть в мережу блок живлення. Запустіть комп'ютер. Спікер повинен видавати сигнал про несправність оперативної пам'яті. Якщо сигнал видається, то системна плата найімовірніше справна, а якщо ж звуку немає, то плата неробоча і її потрібно замінити.
4
Вимкніть від мережі блок живлення. Встановіть модуль пам'яті в перший слот. Знову включите блок в мережу і запустіть комп'ютер також як і в другому пункті. Спікер повинен видавати сигнал про помилку відеокарти. Якщо сигнал є, то системна плата працездатна.
5
Встановіть відеокарту. Підключіть монітор і включіть комп'ютер. Якщо спікер видає звуковий сигнал і на екрані з'явилася заставка BIOS, то материнська плата знаходиться в робочому стані, а якщо цього не відбулося то несправна швидше за все відеокарта.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ebojle0yM0k