Як вирівняти дерев'яні підлоги під ламінат.

Для того щоб ламинатное підлогове покриття прослужило довго, воно повинно бути правильно укладено. Тобто з дотриманням усіх вимог до монтажу цього матеріалу і з урахуванням особливостей статі. В цілому ламінат досить невибаглива покриття і може бути покладений практично на будь-яку поверхню. Проте завжди є певні нюанси, які доведеться неухильно дотримуватися. Зокрема необхідно ретельно вирівняти дерев'яні поли під ламінат.
Інструкція
1
Дерев'яна підлога більш інших покриттів схильний до утворення нерівностей та розхитування. Тому перш ніж приступати до укладання ламінату, дерев'яні мостини необхідно вирівняти і збити.
2
Якщо дерев'яна підлога досить старий, його краще перестелити. Це означає, що доведеться розібрати мостини і перестелити їх заново. Але в першу чергу знімають плінтуси, що закривають стики підлоги і стін. Якщо в процесі ремонту планується їх пофарбувати або лакувати, робити це слід, поки плінтуси зняті повністю. По-перше, так набагато зручніше працювати, по-друге, це виключає ризик забруднити новий ламінат лаком чи фарбою.
3
Перестеленние мостини міцно збивають один з одним, щоб усунути всі щілини, а потім їх вирівнюють по висоті. Для усунення можливого скрипу, підлогу краще протягнути саморізами, а не цвяхами. Якщо перепади в рівні невеликі, їх буде достатньо легко вирівняти за допомогою шліфувальної машини або можна зробити додаткову вирівнюючу підкладку.
4
Рівність підлоги відстежують за допомогою будівельного рівня. Важливо пам'ятати, що перепад висоти підлоги не повинен перевищувати 1-3 мм. впродовж метра. Якщо різниця значна і можливостей шліфувальної машини недостатньо, можна підкласти на низький край статі лист фанери, міцно прибивши його цвяхами до мостинам.
5
Поверх перестеленного статі настилають листи фанери товщиною 5-10 мм. При цьому залишають між листами зазор близько 2-3 мм, це потрібно для усунення можливого скрипу. Фанеру слід укладати таким чином, щоб напрямок її швів не збігалося з напрямком пластин ламінату. Так само не слід прикручувати фанерні листи вздовж стін.
Зверніть увагу
Не так вже й рідкісні випадки, коли з'являється необхідність вирівняти дерев'яна підлога, скажімо, перш ніж укласти ламінат або ковролін. Повністю міняти підлогу трудомістке і затратно, часто складно здійснимо, якщо ремонт проводиться в тому ж житловому приміщенні, де на час ремонту залишається проживати сім'я. В будинках, що мають бетонні або потужні дерев'яні перекриття проблема, як правило, вирішується досить просто - бетонна стяжка в 3-10 см.
Корисна порада
Як зробити рівні підлоги. Розділ: Будинок і Квартира. При будівництві сільського будинку або при ремонті міської квартири зі старого житлового фонду, який має як правило дерев'яні дощаті підлоги, іноді виникає проблема влаштування рівної підлоги, пристосованого для укладки сучасних підлогових покриттів типу лінолеуму, ковроліну або ламінату. Інша технологія вирівнювання підлоги полягає в укладанні під вирівнюючий шар фанери або ДСП частих і тонких лаг.