Як стерилізувати інструменти.

Весь інструмент, який застосовується для громадського користування, необхідно стерилізувати. Особливо ретельно потрібно обробляти манікюрні приладдя та медичний інструмент, саме при використанні його можна заразитися різними хворобами. Під час обробки гинуть всі мікроби і віруси, а також відбувається очищення від бруду.
Вам знадобиться
  • -спірт медичний
  • -щипци
  • -моющее засіб з хлором
  • -духовой шафа (кипляча вода)
  • -інструмент
Інструкція
1
Стерилізація в духовій шафі зазвичай використовується для обробки інструменту в домашніх умовах. Ретельно промийте весь інструмент з використанням дезінфікуючого засобу (з хлором) і деко, на який постеліть алюмінієву фольгу. Увімкніть духовку на найвищу температуру і помістіть в неї деко з інструментом. Зачекайте 15-25 хвилин і можете використовувати його знову. Цей спосіб не підійде для обробки інструментів із пластиковими елементами.
2
Кип'ятіння теж добре видаляє всі мікроби. Можете промити інструмент і опустити його на 30 хвилин у киплячу воду, нагрів не потрібно відключати. Акуратно за допомогою щипців витягніть його з каструлі і покладіть на суху чисту серветку. Після просихання перекладіть інструмент в щільний пакет і зав'яжіть. Беріть інструмент з пакету тільки стерильними щипцями і намагайтеся не стикатися з ним руками.
3
Налийте чистий медичний спирт в ємність і помістіть в нього ретельно промитий інструмент на 30 хвилин. Слідкуйте, щоб розчин повністю покривав інструменти . Потім вийміть їх і просушіть, після чого складіть в стерильний пакет. Поверхневе протирання інструментів не може видалити віруси і бактерії, вони гинуть лише при тривалому контакті зі спиртом.
Кожен поважаючий себе салон краси або перукарня завжди намагається надати своїм клієнтам максимально якісне обслуговування. При цьому деякі клієнти все одно задаються питанням «наскільки чисті інструменти перукаря?» - Адже на них можуть знаходитися мікроскопічні частинки шкіри і лупи, що залишилися від попередніх відвідувачів. Так чи повинен перукар стерилізувати своє робоче обладнання?

Стерильність перукарського інструменту

Гребінці, ножиці і щітки, використовувані майстром при стрижці волосся, необхідно промивати в проточній воді, очищати від видимих забруднень і тільки потім класти їх у розчин дезинфікуючого засобу. При цьому інструмент повинен повністю занурюватися в нього, а після обполіскуватися водою. Також перукар може використовувати високонцентрірованний спрей-дезінфектор, що розпилюється по поверхні інструменту.
Крім цього, в салонах краси обов'язково повинні чистити і дезінфікувати сухожарові шафи для обробки інструментів.
Перукар в салоні краси або перукарні також зобов'язаний ретельно стерилізувати бігуді, затискачі, сітки і ковпаки для завивки під проточною водою з миючими засобами. Знімні електричні ножі машинок необхідно дезінфікувати після кожного клієнта за допомогою дезинфікуючого розчину, а їх незнімні металеві частини повинні ретельно очищатися від волосся і двічі обприскуватися дезинфектором. Після обробки перукарський інструмент повинен зберігатися в спеціальному місці, де не відбудеться його повторне забруднення.

Механічне очищення або стерилізація інструменту

Очистку пеньюара від обстрижених волосся перукар зобов'язаний проводити в підсобці або спеціально відведеному для цього місці. Волосся заборонено здувати феном або струшувати з пеньюарів біля робочого крісла, оскільки вони потрапляють в дихальні шляхи і можуть викликати сильне подразнення носоглотки або алергічні реакції. Для утилізації використаних пеньюарів і волосся перукар повинен застосовувати герметичні ємності, які зсередини вистелені одноразовими сміттєвими пакетами.
В ідеалі у перукаря повинен бути не один, а декілька комплектів перукарського інструменту, які він зможе міняти, не чекаючи закінчення дезінфекції.
Повторне використання сміттєвих поліетиленових пакетів і витрушування їх вмісту в контейнер для побутових відходів категорично заборонено. Дезинфікування перукарського обладнання також може виконуватися за допомогою ультрафіолетових ламп, які служать як в якості бактеріального дезинфектора, так і для зберігання продезінфікованого інструменту перед наступним використанням. Також перукар повинен містити в чистоті робоче дзеркало, крісло і столик, на якому накопичується величезна кількість «слідів» клієнтів у вигляді частинок волосся, лупи і відмерлих клітин шкіри.